Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București) și Alexandru Vodă (Alba-Iulia)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj-Napoca)
Observator Ioan Zare (Oradea)
Spectatori 700

Meciul din data 24.03.2014 dintre echipele ACS Poli Timișoara si FC Vaslui se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 700 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Radu Petrescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București) și Alexandru Vodă (Alba-Iulia).

ACS Poli Timișoara: Danijel MORARIJU, Ioan MERA, Edon HASANI, Cristian BĂRBUȚ, Cristian Nicolae BOLDEA, Alin Ioan ȘERONI, Răzvan TRANDU, Szabolcs SZÉKELY, Aleksandar PETROVIĆ, NUNO CLARO Simões Coimbra si rezervele: Claudiu BELU-IORDACHE, Eduard PAP, Mansour GUEYE, Silviu Constantin BĂLACE, Esmir AHMETOVIĆ, Florin NANU, Adrian Florin POPARADU.

FC Vaslui: Nicolae Constantin MUȘAT, César ORTIZ Puentenueva, Franco RAZZOTTI Viretto, Mike TEMWANJERA, Vytautas Gediminas ČERNIAUSKAS, Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS, MADSON Henrique Nascimento Santos, Piotr CELEBAN, Mauricio Andrés CUERO Castillo, Ionuț BALAUR, Liviu Ion ANTAL si rezervele: Igor PRAHIĆ, Adrian Marian PĂTULEA, Cătălin George STRATON, Andrei Ștefan ENESCU, Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA", Alexandru BUZIUC, Matías Enrique ABELAIRAS.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Ionuț BALAUR
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Piotr CELEBAN (fundaș dreapta). In minutul 16 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Vaslui, FC Vaslui deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 37, schimbare, iese mijlocaș defensiv Edon HASANI si intra Mansour GUEYE
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Mauricio Andrés CUERO Castillo
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Danijel MORARIJU
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Mauricio Andrés CUERO Castillo si intra Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA"
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Ioan MERA
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Aleksandar PETROVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Vaslui de Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS (mijlocaș dreapta). In minutul 72 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si FC Vaslui, scorul devine 0 - 2.
In minutul 75, schimbare, iese atacant Szabolcs SZÉKELY si intra Florin NANU
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Mansour GUEYE
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Claudiu BELU-IORDACHE
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Nuno Filipe Vasconcelos VIVEIROS si intra Andrei Ștefan ENESCU
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Gilmerson Avelino dos Santos Mota "GIL BAHIA"
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Liviu Ion ANTAL si intra Alexandru BUZIUC
In minutul 90, jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Mansour GUEYE a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. ACS Poli Timișoara ramane din minutul 90 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Vaslui.

TEMWANJERA
12’ Ionuț BALAUR
0 - 1 16’ Piotr CELEBAN
Edon HASANI
Gueye MANSOUR
37’
40’ Mauricio CUERO
Danijel MORARIJU 45’
53’ Mauricio CUERO
Gilmerson GIL BAHIA
Ioan MERA 66’
Aleksandar PETROVIĆ 70’
0 - 2 72’ Nuno VIVEIROS
Szabolcs SZÉKELY
Florin NANU
75’
Gueye MANSOUR 82’
Cristian BĂRBUȚ
Claudiu BELU-IORDACHE
82’
84’ Nuno VIVEIROS
Andrei ENESCU
86’ Gilmerson GIL BAHIA