Arbitri asistenţi Daniel Mitruți (Craiova) și Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Sorin Boca (Iași)
Observator Vasile Simionaș (București)
Spectatori 4.000

Meciul din data 23.03.2014 dintre echipele FC Botoșani si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Mitruți (Craiova) și Stelian Slabu (Brașov) .

FC Botoșani: Deniss IVANOVS, Gabriel Cristian VAŞVARI, Aco STOJKOV, Andrei Alexandru PATACHE, Sergiu Adrian OLTEAN, David Beniamin LAZAR, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Cristian DANCI, Claudiu CODOBAN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Răzvan TINCU, Eino PURI, Dorian Albert PERIANU, Sebastian GHINGA, Silvio Emiliano DORREGO Coito, George CÂRJAN, Aurimas Vertelis.

Viitorul Constanța: Ionuț Justinian LARIE, Ionuț Adrian PUȚANU, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru LAZĂR, Cristian GAVRA, Nicolae Constantin DICĂ, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Romario Sandu BENZAR, Dragoș BALAURU, Mircea Ionuț AXENTE si rezervele: Ionuț Daniel VÂNĂ, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Florin Lucian TĂNASE, Alin Dorinel TOȘCA, Răzvan MARIN, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Alexandru BUZBUCHI.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aco STOJKOV
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga István Sándor FÜLÖP si intra Aurimas Vertelis
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
In minutul 5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 52, FC Botoșani - Viitorul Constanța, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 54, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace restul de 36 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Adrian OLTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Attila László HADNAGY (atacant). In minutul 57 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 2 - 0.
In minutul 58, schimbare, iese atacant Mircea Ionuț AXENTE si intra Alin Ionuț CÂRSTOCEA
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Attila László HADNAGY
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian GAVRA
In minutul 68, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra George CÂRJAN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Florin Lucian TĂNASE
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, George CÂRJAN
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș defensiv Claudiu CODOBAN si intra Sebastian GHINGA
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Nicolae Constantin DICĂ
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Aco STOJKOV (mijlocaș dreapta). In minutul 89 al partidei dintre FC Botoșani si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 0.
In minutul 9, FC Botoșani - Viitorul Constanța, scor 3 - 1, gol din penalty transformat pentru Viitorul Constanța de Nicolae Constantin DICĂ
In minutul 90, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Răzvan MARIN. Viitorul Constanța va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 9 jucatori.
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Dragoș BALAURU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

Aco STOJKOV 18’
26’ Bogdan MITREA
István FÜLÖP
Aurimas VERTELIS
46’
47’ Cristian DAMINUȚĂ
5’ Alexandru MITRIȚĂ
Cristian DANCI 50’
1 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 52’
54’ Alexandru MITRIȚĂ
Sergiu OLTEAN 55’
2 - 0 Attila HADNAGY 57’
58’ Mircea AXENTE
Alin CÂRSTOCEA
Attila HADNAGY 58’
66’ Cristian GAVRA
Attila HADNAGY
George CÂRJAN
68’
71’ Cristian DAMINUȚĂ
Florin TĂNASE
George CÂRJAN 80’
Claudiu CODOBAN
Sebastian GHINGA
83’
86’ Nicolae DICĂ
3 - 0 Aco STOJKOV 89’
3 - 1 9’ penalty Nicolae DICĂ
90’ Răzvan MARIN
90+1’ Dragoș BALAURU