Arbitru George Rădulescu
Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică
Arbitru observator Andrei Constantinescu
Observator Paul Cazan

Meciul din data 21.03.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si Oțelul Galați se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Vladimir Urzică.

Astra Giurgiu: Sadat BUKARI, Karim Abdoul YODA, Syam Habib BEN YOUSSEF, Dănuț Dumitru COMAN, Marian CRISTESCU, Laurențiu Cătălin IORGA, Alexandru MĂŢEL, Paul PAPP, Takayuki SETO, YAZALDE Gomes Pinto, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si rezervele: William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Alexandru IONIŢĂ II, Mirko IVANOVSKI, Silviu LUNG JR., Andrei Iosif MUREŞAN, Ștefan Adrian POPESCU.

Oțelul Galați: Constantin MIŞELĂRICU, Armando COOPER, Gabriel Nicu GIURGIU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Florin LOVIN, Daniel POPESCU, Giuseppe PRESTIA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Alexandru TUDORIE, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Liviu Dorin BĂJENARU, Bocar DJUMO, Ioan Constantin FILIP, Diego Nahuel SEVILLANO, Tadas SIMAITIS, Alexandru Florian ZAHARIA, Enes ŠIPOVIČ.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Marian CRISTESCU
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru TUDORIE
In minutul 26, Astra Giurgiu - Oțelul Galați, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Oțelul Galați de "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Paul PAPP si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Karim Abdoul YODA si intra William Douglas DE AMORIM
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de YAZALDE Gomes Pinto (atacant). In minutul 5 al partidei dintre Astra Giurgiu si Oțelul Galați, Astra Giurgiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Cristian Bogdan SÂRGHI
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Syam Habib BEN YOUSSEF
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Armando COOPER
In minutul 81, schimbare, iese "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Daniel POPESCU
In minutul 88, schimbare, iese mijlocaș central Florin LOVIN si intra Ioan Constantin FILIP

Marian CRISTESCU 12’
21’ Alexandru TUDORIE
0 - 1 26’ penalty MARQUINHOS
Paul PAPP
Gabriel ENACHE
46’
Karim YODA
William DE AMORIM
46’
1 - 1 YAZALDE 5’
54’ Cristian SÂRGHI
Syam BEN YOUSSEF 63’
70’ Armando COOPER
81’ MARQUINHOS
Alexandru Florian ZAHARIA
85’ Daniel POPESCU D.