Data disputării 24.03.2014 - 19:30
Stadion Tineretului
Localitatea Brașov
Arbitru Marius Avram (București)
Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac (București) și Marius Nicoară (Băile Herculane)
Arbitru observator Augustus Constantin (Râmnicu-Vâlcea)
Observator Victor Roșca (Buzău)
Spectatori 2.000

Meciul din data 24.03.2014 dintre echipele FC Brașov si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac (București) și Marius Nicoară (Băile Herculane).

FC Brașov: Adnan AGANOVIĆ, Mugurel Mihai BUGA, Andrei CRISTEA, Florin IACOB, Cristian Mihai IONESCU, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Alexandru MATEIU, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Romeo Constantin SURDU, Mislav LEKO si rezervele: Cristian Valentin BORDEA, Alexandru Ion VAGNER, Alexandru Cristian CIOCÂLTEU, Davide Alexandre Pinto DIAS, Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Diogo de Almeida SANTOS, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO".

Ceahlăul Piatra-Neamț: Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Gabriel CÂNU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Adrian Ion GHEORGHIU, Alexandru ICHIM, Emil Gabriel JULA, Andrei Ovidiu MARC, Marius Gheorghe ONCIU, Vaidas SLAVICKAS, Nicolae CALANCEA si rezervele: Bojan JOVIĆ, Lucian Cristian CAZAN, Andre Ceah, Doru POPADIUC, Marius Ștefan RUSU, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 37 al partidei dintre FC Brașov si Ceahlăul Piatra-Neamț, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Marian Constantin CONSTANTINESCU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bruno Alexandre Marques MADEIRA
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Emil Gabriel JULA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș stânga Romeo Constantin SURDU si intra Alexandru Ion VAGNER
In minutul 68, schimbare, iese atacant Emil Gabriel JULA si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Gabriel CÂNU
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Alexandru Ion VAGNER
In minutul 79, schimbare, iese fundaș central Andrei Ovidiu MARC si intra Andre Ceah
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mugurel Mihai BUGA si intra Davide Alexandre Pinto DIAS
In minutul 87, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Adrian Ion GHEORGHIU. Ceahlăul Piatra-Neamț va trebui sa trebui sa joace restul de 3 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 89, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa FC Brașov.

1 - 0 Andrei CRISTEA 37’
38’ Marian CONSTANTINESCU
Bruno MADEIRA 45’
65’ Emil JULA
Romeo SURDU
Alexandru VAGNER
67’
68’ Emil JULA
Cătălin ȘTEFĂNESCU
69’ Gabriel CÂNU
Alexandru VAGNER 76’
79’ Andrei MARC
Andre NTAMBUE
Mugurel BUGA
Davide DIAS
84’
87’ Adrian GHEORGHIU