Fotbal Club FCSB - FC Botoșani - 31.03.2014 English version
Data disputării 31.03.2014 - 21:00
Stadion Steaua
Arbitru Lucian Rusandu (Sfantu-Gheorghe)
Arbitri asistenţi Vladimir Urzică (Piatra-Neamț) și Imre Bucsi (Sfantu-Gheorghe)
Arbitru observator Marian Dorobanțu (Buzău)
Observator Ionuț Calancia (București)
Spectatori 6.605

Meciul din data 31.03.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Botoșani se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 6.605 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu (Sfantu-Gheorghe) impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică (Piatra-Neamț) și Imre Bucsi (Sfantu-Gheorghe).

Fotbal Club FCSB: Łukasz SZUKAŁA, Doru Mihai PINTILII, Cristian TĂNASE, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei PREPELIȚĂ, Adrian POPA, Claudiu Andrei KESERÜ, Florin GARDOȘ, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU si rezervele: Fernando Lopes dos Santos VARELA, Nicolae Claudiu STANCIU, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Federico PIOVACCARI, Florin Constantin NIȚĂ, Iasmin LATOVLEVICI, Gabriel Cristian IANCU.

FC Botoșani: Deniss IVANOVS, Florin Dorin ACSINTE, Cristian DANCI, István Sándor FÜLÖP, Sebastian GHINGA, David Beniamin LAZAR, Sergiu Adrian OLTEAN, Andrei Alexandru PATACHE, Aco STOJKOV, Răzvan TINCU, Aurimas Vertelis si rezervele: Valeriu Ionuț BORDEANU, Claudiu CODOBAN, Vasile Marius CURILEAC, Silvio Emiliano DORREGO Coito, Eino PURI.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 12 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Cristian TĂNASE (mijlocaș stânga). In minutul 44 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Aurimas Vertelis si intra Claudiu CODOBAN
In minutul 50, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Andrei Alexandru PATACHE
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Andrei KESERÜ si intra Federico PIOVACCARI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Federico PIOVACCARI (rezervă). In minutul 54 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 3 - 0.
In minutul 57, schimbare, iese si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 58, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deniss IVANOVS
In minutul 59, schimbare, iese atacant István Sándor FÜLÖP si intra Eino PURI
In minutul 60, jucatorul echipei FC Botoșani, Deniss IVANOVS a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 60 in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese fundaș central Łukasz SZUKAŁA si intra Fernando Lopes dos Santos VARELA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Paul Ovidiu PÂRVULESCU (fundaș stânga). In minutul 64 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Botoșani, scorul devine 4 - 0.
In minutul 69, schimbare, iese atacant Aco STOJKOV si intra Silvio Emiliano DORREGO Coito
In minutul 85, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 85 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

2 - 0 TĂNASE Cristian 44’
46’ Aurimas VERTELIS