Arbitri asistenţi Valentin Avram (București) și Alexandru Vodă (Alba-Iulia)
Arbitru observator Costin Toma (Piatra-Neamț)
Observator Marian Ivan (Brașov)
Spectatori 3.000

Meciul din data 31.03.2014 dintre echipele Universitatea Cluj si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Târgu-Mureș pe stadionul Transil. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram (București) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București) și Alexandru Vodă (Alba-Iulia).

Universitatea Cluj: Ronald GËRÇALIU, Raul Axente CIUPE, Andreas Cristian CALCAN, Dan Mihai BUCȘĂ, Karim Abdel BOUTADJINE, Octavian ABRUDAN, Valentin Ionuț LEMNARU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Róbert VESELOVSKY, Emil Ducu NINU, Andrei LUNGU si rezervele: Vasilică CRISTOCEA, Rareș TAKÁCS, Florent SAUVADET, Vladimir George NICULESCU, Ionuț NEAG, Gabriel Teixeira MACHADO, Lóránt KOVÁCS.

Gaz metan Mediaș: Sergiu Horațiu MUTH, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Jordan Steven ROBERTSON, Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Radu Neculai ZAHARIA, Alexandru MUNTEANU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ionuț Arghir BUZEAN, Tha'er Fayed BAWAB si rezervele: Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Petr MACH, Jasmin TRTOVAC, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Azdren LLULLAKU, Aliu "Kaby" DJALÓ, Răzvan George AVRAM.

In minutul 17, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jordan Steven ROBERTSON
In minutul 30, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jordan Steven ROBERTSON a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 30 in 10 jucatori.
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei LUNGU si intra Vasilică CRISTOCEA
GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Valentin Ionuț LEMNARU (atacant). In minutul 60 al partidei dintre Universitatea Cluj si Gaz metan Mediaș, Universitatea Cluj deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Andreas Cristian CALCAN
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian TODEA si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș central Andreas Cristian CALCAN si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Vasilică CRISTOCEA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș ofensiv Tha'er Fayed BAWAB si intra Aliu "Kaby" DJALÓ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș stânga Ionuț Laurian TÂRNĂCOP si intra Florent SAUVADET
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Florent SAUVADET

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Universitatea Cluj.

ROBERTSON
17’ Jordan ROBERTSON
30’ Jordan ROBERTSON
Valentin LEMNARU 33’
Andrei LUNGU
Vasilică CRISTOCEA
53’
1 - 0 Valentin LEMNARU 60’
Andreas CALCAN 64’
64’ Alexandru MUNTEANU