Data disputării 07.04.2014 - 18:30
Stadion Gaz Metan
Localitatea Mediaș
Arbitru Marcel Bârsan (București)
Arbitri asistenţi Aurel Oniță (Constanta) și Imre-Laszlo Bucsi (Sfantu Gheorghe)
Arbitru observator Marian Salomir (Cluj-Napoca)
Observator Marius Cheregi (București)

Meciul din data 07.04.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz Metan. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bârsan (București) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniță (Constanta) și Imre-Laszlo Bucsi (Sfantu Gheorghe).

Gaz metan Mediaș: Jasmin TRTOVAC, Cristian TODEA, Aymen TAHAR, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Ciprian Cătălin PETRE, Alexandru MUNTEANU, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Florin Cristian DAN, Ionuț Arghir BUZEAN, Nikola ANTIĆ, Sergiu Horațiu MUTH si rezervele: Radu Neculai ZAHARIA, Răzvan George AVRAM, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Petr MACH, Azdren LLULLAKU, Aliu "Kaby" DJALÓ.

Pandurii Târgu-Jiu: Michał GLIWA, Nicandro BREEVELD, Alin Florian BULEICĂ, Alexandru Teofil CIUCUR, ELTON Constantino Da Silva, ERICO Constantino da Silva, Maximiliano Jorge GIUSTI, Marko MOMČILOVIĆ, Paraskevas CHRISTOU, Marian PLEAȘCĂ, Paul Viorel ANTON si rezervele: Armando Sipoto BOHALE Aqueriaco, ALEX dos Santos Gonçalves, Deivydas MATULEVIČIUS, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Viorel NICOARĂ, Feiz SHAMSIN, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN.

In minutul 12, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Nikola ANTIĆ
In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Sergiu Horațiu MUTH
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Maximiliano Jorge GIUSTI (atacant). In minutul 46 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cosmin Valentin FRĂSINESCU
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru Teofil CIUCUR si intra Viorel NICOARĂ
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș defensiv Aymen TAHAR si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, ELTON Constantino Da Silva
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș defensiv Paul Viorel ANTON si intra Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru MUNTEANU si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 82, schimbare, iese atacant Maximiliano Jorge GIUSTI si intra ALEX dos Santos Gonçalves
In minutul 83, schimbare, iese atacant Nikola ANTIĆ si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Ciprian Cătălin PETRE

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Pandurii Târgu-Jiu.

Cosmin FRĂSINESCU 56’
63’ Alexandru CIUCUR
Viorel NICOARĂ
Aymen TAHAR
Adrian MĂRKUȘ
64’
65’ da Silva ELTON
76’ Paul ANTON
Bogdan UNGURUȘAN
Alexandru MUNTEANU
Răzvan AVRAM
80’
82’ Maximiliano GIUSTI