Arbitru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea)
Arbitri asistenţi Miklós Nagy (Cluj-Napoca) și Marius Nicoară (Băile Herculane)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Marcel Lică (Constanța)
Spectatori 3.716

Meciul din data 07.04.2014 dintre echipele Dinamo București si Oțelul Galați se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3.716 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Miklós Nagy (Cluj-Napoca) și Marius Nicoară (Băile Herculane).

Dinamo București: Kamil BILIŃSKI, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alexandre Benjamin DURIMEL, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Steliano FILIP, Dragoș GRIGORE, Kristijan NAUMOVSKI, Dorin ROTARIU, Laurențiu Daniel RUS, Ionuț Daniel ȘERBAN, Valentin Marius LAZĂR si rezervele: BOUBACAR Mansaly, George Marius ȚUCUDEAN, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Constantin GRECU, Cosmin Gabriel MATEI, Adrian POPA II, Gelu Miodrag VELICI.

Oțelul Galați: Armando COOPER, Gabriel Nicu GIURGIU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Florin LOVIN, Ciprian Ștefan MILEA, Daniel POPESCU, Giuseppe PRESTIA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Alexandru TUDORIE, Alexandru Florian ZAHARIA, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Constantin MIŞELĂRICU, Liviu Dorin BĂJENARU, Ioan Constantin FILIP, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Diego Nahuel SEVILLANO, Tadas SIMAITIS, Enes ŠIPOVIČ.

In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Florin LOVIN
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Gabriel Nicu GIURGIU (mijlocaș central). In minutul 44 al partidei dintre Dinamo București si Oțelul Galați, Oțelul Galați deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dragoș GRIGORE
In minutul 52, Dinamo București - Oțelul Galați, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Dragoș GRIGORE
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (mijlocaș central). In minutul 60 al partidei dintre Dinamo București si Oțelul Galați, scorul devine 2 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese atacant Alexandru TUDORIE si intra HENRIQUE De Jesus Bernardo
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Cosmin Gabriel MATEI (rezervă). In minutul 65 al partidei dintre Dinamo București si Oțelul Galați, scorul devine 3 - 1.
In minutul 76, schimbare, iese atacant Alexandru Florian ZAHARIA si intra Diego Nahuel SEVILLANO
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Armando COOPER
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 78, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Steliano FILIP
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Dorin ROTARIU si intra Gelu Miodrag VELICI

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

ASTAFEI
40’ Florin LOVIN
0 - 1 44’ Gabriel GIURGIU
Ionuț ȘERBAN
Cosmin MATEI
46’
Dragoș GRIGORE 5’
1 - 1 penalty Dragoș GRIGORE 52’
2 - 1 Dorin ROTARIU 60’
62’ Alexandru TUDORIE
Bernardo HENRIQUE
3 - 1 Cosmin MATEI 65’
76’ Alexandru Florian ZAHARIA