Arbitri asistenţi Valentin Avram (București) și Mircea Orbuleț (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Rodion Cămătaru (Craiova)
Spectatori 3.000

Meciul din data 06.04.2014 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru István Kovács (Carei) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București) și Mircea Orbuleț (București).

CFR 1907 Cluj: Damjan ĐOKOVIĆ, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giorgi CHANTURIA, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Derick Chuka OGBU, Felice PICCOLO, Rui PEDRO Couto Ramalho, Aitor MONROY Rueda si rezervele: Abdelmajid Najib AMMARI, Remo AMADIO, Florin Constantin COSTEA, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Grégory Victor TADÉ, Szilard VERES.

Petrolul Ploiești: Juan Ángel ALBÍN Leites, Pablo DE LUCAS Torres, GERALDO Washington Regufe Alves, GUILHERME Haubert Sityá, Ovidiu Ștefan HOBAN, Sony MUSTIVAR, Peterson dos Santos PEÇANHA, Toto Adaruns TAMUZ Temile , FILIPE Andrade TEIXEIRA, Ianis Alin ZICU, Sebastian Zoltán ACHIM si rezervele: Vlad Călin MORAR, Marian Dean BEȚA, Mircea Alexandru BORNESCU, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, Njongo Lobe PRISO Doding , ROMÁRIO Santos Pires, WALTER Fernández Balufo.

In minutul 11, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERALDO Washington Regufe Alves
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Derick Chuka OGBU
In minutul 53, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, GERALDO Washington Regufe Alves a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 53 in 10 jucatori.
In minutul 55, schimbare, iese atacant Toto Adaruns TAMUZ Temile si intra Manassé Ruben ENZA-YAMISSI
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș stânga). In minutul 61 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș central Rui PEDRO Couto Ramalho si intra Sergiu Dorin NEGRUȚ
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș dreapta Giorgi CHANTURIA si intra Florin Constantin COSTEA
In minutul 71, schimbare, iese rezervă WALTER Fernández Balufo si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 75, schimbare, iese si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Juan Ángel ALBÍN Leites si intra ROMÁRIO Santos Pires
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Florin Constantin COSTEA (rezervă). In minutul 83 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Petrolul Ploiești, CFR 1907 Cluj reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

TAMUZ
11’ GERALDO ALVES
Derick OGBU 41’
53’ GERALDO ALVES
55’ Toto TAMUZ
Manassé YAMISSI
0 - 1 61’ FILIPE TEIXEIRA
RUI PEDRO
Sergiu NEGRUȚ
67’
Giorgi CHANTURIA
Florin COSTEA
67’
71’ Fernández WALTER