Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București) și Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Mihai Stancu (București)
Spectatori 2.000

Meciul din data 06.04.2014 dintre echipele FC Brașov si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia-Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București) și Ovidiu Artene (Vaslui).

FC Brașov: Mislav LEKO, Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alexandru MATEIU, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Cristian Mihai IONESCU, Florin IACOB, Ștefan Costel GRIGORIE, Andrei CRISTEA, Mugurel Mihai BUGA, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Alexandru Ion VAGNER, Romeo Constantin SURDU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Diogo de Almeida SANTOS, Daniel MUTU, Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Rareș ENCEANU.

Astra Giurgiu: YAZALDE Gomes Pinto, Karim Abdoul YODA, Seidu YAHAYA, Takayuki SETO, Paul PAPP, Alexandru MĂŢEL, Silviu LUNG JR., Vincent Fabien LABAN Bounayre, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Valerică Marius GĂMAN, William Douglas DE AMORIM si rezervele: Constantin Valentin BUDESCU, Dănuț Dumitru COMAN, Ștefan Adrian POPESCU, Gabriel Nicolae ENACHE, Marian CRISTESCU, Denis ALIBEC, Syam Habib BEN YOUSSEF.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 35 al partidei dintre FC Brașov si Astra Giurgiu, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș dreapta Karim Abdoul YODA si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Takayuki SETO si intra Constantin Valentin BUDESCU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Ștefan Costel GRIGORIE (mijlocaș central). In minutul 56 al partidei dintre FC Brașov si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Denis ALIBEC
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Cristian Mihai IONESCU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bruno Alexandre Marques MADEIRA
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bogdan Adrian STRĂUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN (fundaș central). In minutul 77 al partidei dintre FC Brașov si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 1.
In minutul 79, schimbare, iese mijlocaș central Ștefan Costel GRIGORIE si intra Romeo Constantin SURDU
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Mugurel Mihai BUGA si intra Alexandru Ion VAGNER

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa FC Brașov.

1 - 0 Andrei CRISTEA 35’
38’ Karim YODA
Gabriel ENACHE
46’ Takayuki SETO
Constantin BUDESCU
2 - 0 Ștefan GRIGORIE 56’
59’ William DE AMORIM