Arbitru Cristian Balaj (Baia-Mare)
Arbitri asistenţi Aurel Onița (Constanta) și Radu Iulian (București)
Arbitru observator Nicolae Grigorescu (Timișoara)
Observator Romulus Gabor (Hunedoara)

Meciul din data 14.04.2014 dintre echipele Universitatea Cluj si FC Botoșani se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia-Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Onița (Constanta) și Radu Iulian (București).

Universitatea Cluj: Ronald GËRÇALIU, Raul Axente CIUPE, Vasilică CRISTOCEA, Andreas Cristian CALCAN, Dan Mihai BUCȘĂ, Karim Abdel BOUTADJINE, Octavian ABRUDAN, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Emil Ducu NINU, Vladimir George NICULESCU, Valentin Ionuț LEMNARU si rezervele: Lóránt KOVÁCS, Zsolt Loránt SZILÁGYI, Maximilian Johannes Ștefan NICU, Andrei LUNGU, Gabriel Teixeira MACHADO, Emilian Ioan DOLHA, Florent SAUVADET.

FC Botoșani: Attila László HADNAGY, Ciprian DINU, David Beniamin LAZAR, Sergiu Adrian OLTEAN, Aco STOJKOV, Răzvan TINCU, Gabriel Cristian VAŞVARI, Aurimas Vertelis, Cristian DANCI, Florin Dorin ACSINTE, Marius Marian CROITORU si rezervele: Sebastian GHINGA, Deniss IVANOVS, Andrei Alexandru PATACHE, István Sándor FÜLÖP, George CÂRJAN, Vasile Marius CURILEAC, Claudiu CODOBAN.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI (mijlocaș dreapta). In minutul 10 al partidei dintre Universitatea Cluj si FC Botoșani, FC Botoșani deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 21, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Vladimir George NICULESCU
In minutul 27, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 33, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Raul Axente CIUPE
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Karim Abdel BOUTADJINE
In minutul 43, Universitatea Cluj - FC Botoșani, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru Universitatea Cluj de Valentin Ionuț LEMNARU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Andreas Cristian CALCAN si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 63, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra George CÂRJAN
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș dreapta Karim Abdel BOUTADJINE si intra Florent SAUVADET
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aurimas Vertelis
In minutul 70, schimbare, iese atacant Aurimas Vertelis si intra István Sándor FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru Universitatea Cluj de Valentin Ionuț LEMNARU (atacant). In minutul 74 al partidei dintre Universitatea Cluj si FC Botoșani, scorul devine 2 - 1.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Cristian DANCI si intra Claudiu CODOBAN
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vasilică CRISTOCEA si intra Andrei LUNGU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Universitatea Cluj.

Vladimir NICULESCU 21’
27’ Răzvan TINCU
Raul CIUPE 33’
Karim BOUTADJINE 36’
1 - 1 penalty Valentin LEMNARU 43’
Dan BUCȘĂ 44’
Andreas CALCAN
Gabriel MACHADO
58’
63’ Attila HADNAGY
George CÂRJAN
Karim BOUTADJINE
Florent SAUVADET
64’
69’ Aurimas VERTELIS
70’ Aurimas VERTELIS