Arbitri asistenţi Vladimir Urzică, Marius Marchidanu
Arbitru observator Ciprian Dansa
Observator Nicusor Vlad
Spectatori 8.500

Meciul din data 12.04.2014 dintre echipele Petrolul Ploiești si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Ploiești pe stadionul Ilie Oană. in fata a 8.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert Dumitru impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică, Marius Marchidanu.

Petrolul Ploiești: Juan Ángel ALBÍN Leites, Sebastian Zoltán ACHIM, Abel Issa CAMARÁ, Pablo DE LUCAS Torres, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI, GUILHERME Haubert Sityá, Sony MUSTIVAR, Peterson dos Santos PEÇANHA, FILIPE Andrade TEIXEIRA, WALTER Fernández Balufo, Ovidiu Ștefan HOBAN si rezervele: Ianis Alin ZICU, Jean-Sony ALCÉNAT, Mircea Alexandru BORNESCU, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, Vlad Călin MORAR, Njongo Lobe PRISO Doding , Toto Adaruns TAMUZ Temile .

Gaz metan Mediaș: Alexandru MUNTEANU, Ionuț Arghir BUZEAN, Florin Cristian DAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Jordan Steven ROBERTSON, Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Jasmin TRTOVAC, Radu Neculai ZAHARIA si rezervele: Răzvan George AVRAM, Tha'er Fayed BAWAB, Alexandru Doru GREAB, Azdren LLULLAKU, Petr MACH, Sergiu Horațiu MUTH, Nikola ANTIĆ.

In minutul 35, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Radu Neculai ZAHARIA
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș stânga). In minutul 37 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Gaz metan Mediaș, Petrolul Ploiești deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sony MUSTIVAR
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Sony MUSTIVAR (mijlocaș defensiv). In minutul 59 al partidei dintre Petrolul Ploiești si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 0.
In minutul 60, jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sony MUSTIVAR a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Petrolul Ploiești ramane din minutul 60 in 10 jucatori.
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș central Florin Cristian DAN si intra Tha'er Fayed BAWAB
In minutul 64, schimbare, iese atacant Abel Issa CAMARÁ si intra Vlad Călin MORAR
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian TODEA
In minutul 67, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian TODEA si intra Nikola ANTIĆ
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș dreapta WALTER Fernández Balufo si intra Jean-Sony ALCÉNAT
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Vlad Călin MORAR
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Juan Ángel ALBÍN Leites si intra Toto Adaruns TAMUZ Temile

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.