Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui) și Stelian Slabu (Brașov)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Ion Manu (București)
Spectatori 5.500

Meciul din data 13.04.2014 dintre echipele Oțelul Galați si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 5.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu (București) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui) și Stelian Slabu (Brașov).

Oțelul Galați: Ciprian Ștefan MILEA, Florin LOVIN, Gabriel Nicu GIURGIU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Armando COOPER, Victoraș ASTAFEI, Daniel POPESCU, Alexandru TUDORIE, Stéphane TRITZ, Cristian Bogdan SÂRGHI, Giuseppe PRESTIA si rezervele: Liviu Dorin BĂJENARU, Diego Nahuel SEVILLANO, Constantin MIŞELĂRICU, Ioan Constantin FILIP, Enes ŠIPOVIČ, Alexandru Florian ZAHARIA, Tadas SIMAITIS.

CFR 1907 Cluj: Aitor MONROY Rueda, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Felice PICCOLO, Rui PEDRO Couto Ramalho, Damjan ĐOKOVIĆ, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giorgi CHANTURIA, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ si rezervele: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Grégory Victor TADÉ, Szilard VERES, Mihai Adrian MINCĂ, Ionuț Alin RADA, Florin Constantin COSTEA, Abdelmajid Najib AMMARI.

In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Armando COOPER
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Victoraș ASTAFEI
In minutul 39, schimbare, iese mijlocaș stânga Giorgi CHANTURIA si intra Florin Constantin COSTEA
In minutul 57, schimbare, iese atacant Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Grégory Victor TADÉ
In minutul 58, schimbare, iese atacant Victoraș ASTAFEI si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 75, schimbare, iese fundaș dreapta Stéphane TRITZ si intra Diego Nahuel SEVILLANO
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Rui PEDRO Couto Ramalho (mijlocaș central). In minutul 80 al partidei dintre Oțelul Galați si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Rui PEDRO Couto Ramalho si intra Abdelmajid Najib AMMARI

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.

Victoraș ASTAFEI 32’
39’ Giorgi CHANTURIA