Arbitru Lucian Rusandu
Arbitri asistenţi Sebastian Stoianov, Daniel Ciocanea
Arbitru observator Bogdan Gheorghe
Observator Constantin Gache

Meciul din data 12.04.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Lucian Rusandu impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Stoianov, Daniel Ciocanea.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Seidu YAHAYA, Denis ALIBEC, Gabriel Nicolae ENACHE, Valerică Marius GĂMAN, Alexandru IONIŢĂ II, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Alexandru MĂŢEL, Paul PAPP, Ștefan Adrian POPESCU si rezervele: Dănuț Dumitru COMAN, Marian CRISTESCU, Laurențiu Cătălin IORGA, Mirko IVANOVSKI, Takayuki SETO, YAZALDE Gomes Pinto, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS.

Concordia Chiajna: Marius IONIȚĂ, Narcisse Kiswensia BAMBARA, Valentin Costin DIMA, Daniel Constantin FLOREA, Sorin Constantin ISPIR, Mihai Daniel LECA, Florin Flavius PURECE, Victor Teodor RÂMNICEANU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Sorin Daniel STRĂTILĂ, Carlos WELLINGTON da Silva si rezervele: Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Alberto COBREA, Valentin COȘEREANU, Valentin Iulian CREȚU, Liviu Adrian GANEA, Alin Marian ZAHARIA.

In minutul 37, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 41 al partidei dintre Astra Giurgiu si Concordia Chiajna, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Narcisse Kiswensia BAMBARA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Valentin Costin DIMA si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 46, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Alin Marian ZAHARIA
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Ștefan Adrian POPESCU
In minutul 53, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Alexandru MĂŢEL
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru IONIŢĂ II si intra Marian CRISTESCU
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Paul PAPP
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 75, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
In minutul 79, schimbare, iese atacant Denis ALIBEC si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Flavius PURECE
In minutul 84, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marius IONIȚĂ
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Silviu LUNG JR.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

1 - 0 Denis ALIBEC 41’
45+1’ Narcisse BAMBARA
46’ Valentin DIMA
Liviu Adrian GANEA
46’ Daniel FLOREA
Alin ZAHARIA
Ștefan POPESCU 52’
Alexandru MĂȚEL 53’
Alexandru IONIȚĂ II
Marian CRISTESCU
57’
Paul PAPP 72’
73’ Carlos WELLINGTON