0 - 3

Viitorul Constanța - Fotbal Club FCSB - 21.04.2014 English version
Data disputării 21.04.2014 - 21:00
Arbitru Cristian Balaj (Baia-Mare)
Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu (București) și George Neacșu (Campulung-Muscel)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori 4.000

Meciul din data 21.04.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 4.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia-Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu (București) și George Neacșu (Campulung-Muscel).

Viitorul Constanța: Ionuț Justinian LARIE, Alin Dorinel TOȘCA, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Sergiu Ionuț MOGA, Alexandru LAZĂR, Cristian GAVRA, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Romario Sandu BENZAR, Dragoș BALAURU, Bogdan Alexandru MITREA si rezervele: Răzvan MARIN, Ionuț Adrian PUȚANU, Cristian Marian MANEA, Boban NIKOLOV, Alexandru BUZBUCHI, Mircea Ionuț AXENTE, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ.

Fotbal Club FCSB: Daniel GEORGIEVSKI, Adrian POPA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU, Łukasz SZUKAŁA, Doru Mihai PINTILII, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Andrei PREPELIȚĂ, Gabriel Cristian IANCU, Iasmin LATOVLEVICI si rezervele: Lucian Ionuț FILIP, Nicolae Claudiu STANCIU, Cornel Emilian RÂPĂ, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Florin Constantin NIȚĂ, Claudiu Andrei KESERÜ.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Iasmin LATOVLEVICI (fundaș stânga). In minutul 39 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Cristian IANCU (atacant). In minutul 40 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 2.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Sergiu Ionuț MOGA si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 49, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian IANCU si intra Claudiu Andrei KESERÜ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (rezervă). In minutul 50 al partidei dintre Viitorul Constanța si Fotbal Club FCSB, scorul devine 0 - 3.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș defensiv Doru Mihai PINTILII si intra Lucian Ionuț FILIP
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Alin Ionuț CÂRSTOCEA si intra Cristian Marian MANEA
In minutul 70, schimbare, iese si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 90+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Ionuț ŢÂRU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Mircea AXENTE
46’
Sergiu MOGA
Alexandru MITRIȚĂ
46’
49’ Gabriel Cristian IANCU