Arbitru George Găman
Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Vlad Bârleanu
Arbitru observator Adrian Popescu
Observator Iulius Nemtanu

Meciul din data 18.04.2014 dintre echipele Gaz metan Mediaș si Oțelul Galați se disputa in localitatea Mediaș pe stadionul Gaz metan. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Vlad Bârleanu.

Gaz metan Mediaș: Radu Neculai ZAHARIA, Tha'er Fayed BAWAB, Florin Cristian DAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Petr MACH, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Jasmin TRTOVAC, Alexandru MUNTEANU si rezervele: Răzvan George AVRAM, Nikola ANTIĆ, Aliu "Kaby" DJALÓ, Alexandru Doru GREAB, Azdren LLULLAKU, Sergiu Horațiu MUTH, Jordan Steven ROBERTSON.

Oțelul Galați: Armando COOPER, Ioan Constantin FILIP, Gabriel Nicu GIURGIU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Florin LOVIN, Constantin MIŞELĂRICU, Daniel POPESCU, Giuseppe PRESTIA, Cristian Bogdan SÂRGHI, Stéphane TRITZ, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Ciprian Ștefan MILEA, Liviu Dorin BĂJENARU, Bocar DJUMO, Bogdan Cătălin GAVRILĂ, Tadas SIMAITIS, Alexandru TUDORIE, Enes ŠIPOVIČ.

GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Armando COOPER (mijlocaș dreapta). In minutul 36 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Oțelul Galați, Oțelul Galați deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Tha'er Fayed BAWAB si intra Jordan Steven ROBERTSON
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Daniel POPESCU
In minutul 60, schimbare, iese atacant Victoraș ASTAFEI si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Jordan Steven ROBERTSON
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Armando COOPER (mijlocaș dreapta). In minutul 68 al partidei dintre Gaz metan Mediaș si Oțelul Galați, scorul devine 0 - 2.
In minutul 69, schimbare, iese fundaș dreapta Constantin MIŞELĂRICU si intra Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Azdren LLULLAKU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Armando COOPER
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Ioan Constantin FILIP
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Giuseppe PRESTIA
In minutul 90, schimbare, iese Sebastian Cristian COJOCNEAN si intra Liviu Dorin BĂJENARU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Oțelul Galați.

Jordan ROBERTSON
46’
51’ Daniel POPESCU D.
60’ Victoraș ASTAFEI
Alexandru TUDORIE
Jordan ROBERTSON 67’
0 - 2 68’ Armando COOPER
69’ Constantin MIȘELĂRICU
Ciprian MILEA
Ciprian PETRE
Azdren LLULLAKU
70’
74’ Armando COOPER
78’ Ioan FILIP
80’ Giuseppe PRESTIA
90’ Sebastian COJOCNEAN