Localitatea Constanța
Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui) și Bogdan Velicu (București)
Arbitru observator Constantin Stefan (București)
Observator Marin Petrache (Giurgiu)

Meciul din data 20.04.2014 dintre echipele Săgeata Năvodari si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Constanța pe stadionul Farul. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui) și Bogdan Velicu (București).

Săgeata Năvodari: Ovidiu VEZAN, Florin Vasile ACHIM, Sorin Mihai Alexandru CHIȚU, Miloš DELETIĆ, Ionuț Andrei Filip, Dulee JOHNSON, Cristian Lucian MUNTEANU, Leonidas PANAGOPOULOS, Silviu Gabriel PANĂ, Florin POPA, David López Nadales si rezervele: Claudio Ioan Băican, Valentin BĂRBULESCU, Hristu CHIACU, Ilie Iordache, Apostol MUZAC, Marius Paul TIGOIANU, Alexandru TUDOSE.

Petrolul Ploiești: Juan Ángel ALBÍN Leites, Jean-Sony ALCÉNAT, Pablo DE LUCAS Torres, GERALDO Washington Regufe Alves, GUILHERME Haubert Sityá, Sony MUSTIVAR, Peterson dos Santos PEÇANHA, Njongo Lobe PRISO Doding , Toto Adaruns TAMUZ Temile , FILIPE Andrade TEIXEIRA, Manassé Ruben ENZA-YAMISSI si rezervele: Adrian MUTU, Ovidiu Ștefan HOBAN, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Povilas VALINČIUS, WALTER Fernández Balufo, Ianis Alin ZICU, Sebastian Zoltán ACHIM.

GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș central). In minutul 17 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Miloš DELETIĆ (mijlocaș stânga). In minutul 2 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Petrolul Ploiești, Săgeata Năvodari reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Săgeata Năvodari de Sorin Mihai Alexandru CHIȚU (atacant). In minutul 26 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Petrolul Ploiești, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Njongo Lobe PRISO Doding (mijlocaș dreapta). In minutul 28 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Petrolul Ploiești, Petrolul Ploiești reuseste egalarea, scorul devine 2 - 2.
In minutul 39, schimbare, iese David López Nadales "FONSI" si intra Alexandru TUDOSE
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Alexandru TUDOSE
In minutul 41, schimbare, iese fundaș dreapta Jean-Sony ALCÉNAT si intra Sebastian Zoltán ACHIM
In minutul 5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Florin Vasile ACHIM
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de FILIPE Andrade TEIXEIRA (mijlocaș stânga). In minutul 6 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Petrolul Ploiești, scorul devine 2 - 3.
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Njongo Lobe PRISO Doding
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș dreapta Florin Vasile ACHIM si intra Marius Paul TIGOIANU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Miloš DELETIĆ
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Cristian Lucian MUNTEANU
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Njongo Lobe PRISO Doding si intra Ovidiu Ștefan HOBAN
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Pablo DE LUCAS Torres si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dulee JOHNSON si intra Apostol MUZAC
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Peterson dos Santos PEÇANHA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 2 pentru echipa Petrolul Ploiești.

Alexandru TUDOSE
39’
Alexandru TUDOSE 40’
41’ Jean ALCÉNAT
Sebastian ACHIM
Florin ACHIM 5’
2 - 3 6’ FILIPE TEIXEIRA
61’ Njongo PRISO
Florin ACHIM
Marius TIGOIANU
62’
Miloš DELETIĆ 65’
Cristian MUNTEANU 66’
68’ Njongo PRISO
Ovidiu HOBAN
74’ Pablo DE LUCAS
Ianis ZICU
Dulee JOHNSON
Apostol MUZAC
74’
90+3’ Peterson PEÇANHA