Arbitru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea)
Arbitri asistenţi Octavian Șovre (Oradea) și Marius Nicoară (Băile Herculane)
Arbitru observator Adrian Vidan (București)
Observator Ion Craiu (București)
Spectatori 2.500

Meciul din data 21.04.2014 dintre echipele FC Brașov si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre (Oradea) și Marius Nicoară (Băile Herculane).

FC Brașov: Alexandru Ion VAGNER, Adnan AGANOVIĆ, Andrei CRISTEA, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Alexandru MATEIU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Ricardo Jorge Tavares MACHADO si rezervele: Cristian Valentin BORDEA, Mugurel Mihai BUGA, Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Cristian Mihai IONESCU, Diogo de Almeida SANTOS, Romeo Constantin SURDU.

Concordia Chiajna: Alin Marian ZAHARIA, Sorin Daniel STRĂTILĂ, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Victor Teodor RÂMNICEANU, Neluț Stelian ROȘU, Emmanouil PAPASTERIANOS, Mihai Daniel LECA, Sorin Constantin ISPIR, Valentin Costin DIMA, Bogdan Nicolae BUCURICĂ si rezervele: ORLANDO da Costa, Marian Alexandru NEAGU, Marius IONIȚĂ, Valentin Iulian CREȚU, Valentin COȘEREANU, Alberto COBREA.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Ștefan Costel GRIGORIE (mijlocaș central). In minutul 24 al partidei dintre FC Brașov si Concordia Chiajna, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 45+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Sorin Daniel STRĂTILĂ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sorin Daniel STRĂTILĂ si intra Valentin COȘEREANU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Ștefan Costel GRIGORIE (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre FC Brașov si Concordia Chiajna, scorul devine 2 - 0.
In minutul 54, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Romeo Constantin SURDU
In minutul 55, schimbare, iese fundaș central Emmanouil PAPASTERIANOS si intra Marius IONIȚĂ
In minutul 66, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Mugurel Mihai BUGA
In minutul 68, FC Brașov - Concordia Chiajna, scor 2 - 1, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Neluț Stelian ROȘU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Marian Alexandru NEAGU
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Marian Alexandru NEAGU
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Bruno Alexandre Marques MADEIRA (mijlocaș defensiv). In minutul 84 al partidei dintre FC Brașov si Concordia Chiajna, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Brașov.

1 - 0 Ștefan GRIGORIE 24’
45+5’ Sorin STRĂTILĂ
46’ Sorin STRĂTILĂ
Valentin COȘEREANU
2 - 0 Ștefan GRIGORIE 48’
Andrei CRISTEA
Romeo SURDU
54’
55’ Emmanouil PAPASTERIANOS
Marius IONIȚĂ
Adnan AGANOVIĆ
Mugurel BUGA
66’
2 - 1 68’ penalty Neluț ROȘU
70’ Tiberiu SEREDIUC