Arbitri asistenţi Aurel Onița (Constanța) și Miklós Nagy (Cluj-Napoca)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Eduard Alexandru (Ploiești)
Spectatori 2.473

Meciul din data 20.04.2014 dintre echipele Dinamo București si Astra Giurgiu se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 2.473 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Onița (Constanța) și Miklós Nagy (Cluj-Napoca).

Dinamo București: Constantin GRECU, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Alexandre Benjamin DURIMEL, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Valentin Marius LAZĂR, George Marius ȚUCUDEAN, Ionuț Daniel ȘERBAN, Dragoș GRIGORE, Cosmin Gabriel MATEI, Laurențiu Daniel RUS si rezervele: Darius Grazian BUIA, Kamil BILIŃSKI, BOUBACAR Mansaly, Kristijan NAUMOVSKI, Adrian POPA II, Dorin ROTARIU, Gelu Miodrag VELICI.

Astra Giurgiu: Valerică Marius GĂMAN, Gabriel Nicolae ENACHE, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Paul PAPP, Seidu YAHAYA, YAZALDE Gomes Pinto, Karim Abdoul YODA, William Douglas DE AMORIM, Dănuț Dumitru COMAN, Constantin Valentin BUDESCU si rezervele: Silviu LUNG JR., Takayuki SETO, Marian CRISTESCU, Sadat BUKARI, Syam Habib BEN YOUSSEF, Denis ALIBEC.

In minutul 14, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ionuț Daniel ȘERBAN
In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dragoș GRIGORE
In minutul 44, schimbare, iese fundaș stânga Constantin GRECU si intra BOUBACAR Mansaly
In minutul 46, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Denis ALIBEC
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Karim Abdoul YODA si intra Syam Habib BEN YOUSSEF
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Ionuț Daniel ȘERBAN (mijlocaș defensiv). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Valentin Marius LAZĂR
In minutul 67, schimbare, iese fundaș central Valerică Marius GĂMAN si intra Sadat BUKARI
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central ELTON Charles Figueiredo da Silva si intra Dorin ROTARIU
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Dorin ROTARIU (rezervă). In minutul 86 al partidei dintre Dinamo București si Astra Giurgiu, scorul devine 2 - 0.
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Constantin Valentin BUDESCU
In minutul 89, schimbare, iese mijlocaș stânga Valentin Marius LAZĂR si intra Adrian POPA II
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Syam Habib BEN YOUSSEF

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Dinamo București.

Mansaly BOUBACAR
44’
46’ YAZALDE
Denis ALIBEC
46’ Karim YODA
Syam BEN YOUSSEF
1 - 0 Ionuț ȘERBAN 48’
Valentin LAZĂR 60’
67’ Valerică GĂMAN
Sadat BUKARI
Da Silva ELTON
Dorin ROTARIU
74’
2 - 0 Dorin ROTARIU 86’
88’ Constantin BUDESCU
Valentin LAZĂR
Adrian POPA II
89’
90+4’ Syam BEN YOUSSEF