Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București) și Dragoș Iliescu (Craiova)
Arbitru observator Victor Berbecaru Victor (Râmnicu-Vâlcea)
Observator Romulus Chihaia (București)
Spectatori 4.948

Meciul din data 28.04.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si FC Brașov se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a 4.948 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București) și Dragoș Iliescu (Craiova).

Fotbal Club FCSB: Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Florin GARDOȘ, Iasmin LATOVLEVICI, Doru Mihai PINTILII, Andrei PREPELIȚĂ, Łukasz SZUKAŁA, Cristian TĂNASE, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU, Adrian POPA si rezervele: Lucian Ionuț FILIP, Gabriel Cristian IANCU, Claudiu Andrei KESERÜ, Florin Constantin NIȚĂ, Federico PIOVACCARI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Nicolae Claudiu STANCIU.

FC Brașov: Bruno Alexandre Marques MADEIRA, Andrei CRISTEA, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Alexandru MATEIU, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alexandru Ion VAGNER, Adnan AGANOVIĆ si rezervele: Cristian Valentin BORDEA, Davide Alexandre Pinto DIAS, Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Cristian Mihai IONESCU, Georgian PĂUN, Diogo de Almeida SANTOS, Romeo Constantin SURDU.

In minutul 38, schimbare, iese mijlocaș defensiv Andrei PREPELIȚĂ si intra Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Iasmin LATOVLEVICI (fundaș stânga). In minutul 43 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Brașov, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Ricardo Jorge Tavares MACHADO
In minutul 58, schimbare, iese si intra Alexandru Ion VAGNER
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Bruno Alexandre Marques MADEIRA
In minutul 63, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian TĂNASE si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș stânga Adnan AGANOVIĆ si intra Romeo Constantin SURDU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (atacant). In minutul 77 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Brașov, scorul devine 2 - 0.
In minutul 79, schimbare, iese atacant Alexandru Mihăiță CHIPCIU si intra Federico PIOVACCARI
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Łukasz SZUKAŁA (fundaș central). In minutul 87 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si FC Brașov, scorul devine 3 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.