Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Adrian Ilyeș
Arbitru observator Adrian Mărginean
Observator Lică Movilă
Spectatori 3.000

Meciul din data 25.04.2014 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Piatra-Neamț pe stadionul Ceahlăul. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Adrian Ilyeș.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Vlad Alexandru ACHIM, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Gabriel CÂNU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Adrian Ion GHEORGHIU, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru ICHIM, Andrei Ovidiu MARC, Bojan JOVIĆ si rezervele: Nicolae CALANCEA, Alexandru MARGINĂ, Andre Ceah, Marius Gheorghe ONCIU, Doru POPADIUC, Marius Ștefan RUSU, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU.

Gaz metan Mediaș: Ionuț Arghir BUZEAN, Florin Cristian DAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Azdren LLULLAKU, Sergiu Horațiu MUTH, Ciprian Cătălin PETRE, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Jordan Steven ROBERTSON, Aymen TAHAR, Cristian TODEA, Radu Neculai ZAHARIA si rezervele: Adrian Alexandru MĂRKUȘ, Ovidiu COVACIU, Florin Ionuț ILIE, Alexandru MUNTEANU, Jasmin TRTOVAC, Cosmin Andrei VÂTCĂ, Răzvan George AVRAM.

GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Radu Neculai ZAHARIA (fundaș dreapta). In minutul 17 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș stânga Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Doru POPADIUC
In minutul 61, schimbare, iese mijlocaș stânga Ciprian Cătălin PETRE si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 62, schimbare, iese fundaș central Cosmin Valentin FRĂSINESCU si intra Jasmin TRTOVAC
In minutul 71, schimbare, iese atacant Jordan Steven ROBERTSON si intra Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 73, schimbare, iese fundaș central Gabriel CÂNU si intra Alexandru MARGINĂ
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Adrian Alexandru MĂRKUȘ
In minutul 85, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vlad Alexandru ACHIM si intra Andre Ceah
In minutul 87, jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Adrian Alexandru MĂRKUȘ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Gaz metan Mediaș ramane din minutul 87 in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

Doru POPADIUC
59’
61’ Ciprian PETRE
Alexandru MUNTEANU
62’ Cosmin FRĂSINESCU
Jasmin TRTOVAC
71’ Jordan ROBERTSON