Arbitri asistenţi Valentin Avram, Mircea Grigoriu
Arbitru observator Valentin Dumitru
Observator Viorel Ilinca
Spectatori 2.500

Meciul din data 27.04.2014 dintre echipele Concordia Chiajna si Dinamo București se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Mircea Grigoriu.

Concordia Chiajna: Carlos WELLINGTON da Silva, Narcisse Kiswensia BAMBARA, Alberto COBREA, Valentin Costin DIMA, Daniel Constantin FLOREA, Sorin Constantin ISPIR, Cristian Costel MELINTE, Florin Flavius PURECE, Neluț Stelian ROȘU, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Mihai Daniel LECA si rezervele: Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Valentin COȘEREANU, Valentin Iulian CREȚU, Marius IONIȚĂ, Marian Alexandru NEAGU, Victor Teodor RÂMNICEANU, Cătălin Mihai SAVIN.

Dinamo București: Cosmin Gabriel MATEI, BOUBACAR Mansaly, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alexandre Benjamin DURIMEL, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Valentin Marius LAZĂR, Adrian POPA II, Laurențiu Daniel RUS, Ionuț Daniel ȘERBAN, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Darius Grazian BUIA, Horia Alexandru CRIȘAN, Cătălin Constantin MUNTEANU, Kristijan NAUMOVSKI, Dorin ROTARIU, Gelu Miodrag VELICI, Kamil BILIŃSKI.

In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Cristian Costel MELINTE
In minutul 20, Concordia Chiajna - Dinamo București, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Laurențiu Daniel RUS
In minutul 31, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Mihai Daniel LECA
In minutul 31, Concordia Chiajna - Dinamo București, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Cosmin Gabriel MATEI
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de George Marius ȚUCUDEAN (atacant). In minutul 35 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 0 - 3.
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, George Marius ȚUCUDEAN
In minutul 50, schimbare, iese mijlocaș dreapta Daniel Constantin FLOREA si intra Valentin COȘEREANU
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Carlos WELLINGTON da Silva (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Concordia Chiajna si Dinamo București, scorul devine 1 - 3.
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Gelu Miodrag VELICI
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Sorin Constantin ISPIR
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Gelu Miodrag VELICI
In minutul 82, schimbare, iese rezervă Valentin COȘEREANU si intra Marian Alexandru NEAGU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Tiberiu Andrei SEREDIUC si intra Valentin Iulian CREȚU
In minutul 87, schimbare, iese atacant Cosmin Gabriel MATEI si intra Darius Grazian BUIA
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant Valentin Marius LAZĂR si intra Horia Alexandru CRIȘAN
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Darius Grazian BUIA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Dinamo București.

0 - 3 35’ George ȚUCUDEAN
49’ George ȚUCUDEAN
Daniel FLOREA
Valentin COȘEREANU
50’
1 - 3 Carlos WELLINGTON 51’
69’ Ionuț ȘERBAN
Gelu VELICI
Sorin ISPIR 76’
76’ Gelu VELICI
Marian NEAGU
82’
Tiberiu SEREDIUC
Valentin CREȚU
87’
87’ Cosmin MATEI
Darius BUIA
90+2’ Ștefan BĂRBOIANU
90+2’ Valentin LAZĂR