Arbitru Sebastian Colțescu
Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Iulian Radu
Arbitru observator Mihai Marica
Observator Mircea Călin

Meciul din data 27.04.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Iulian Radu.

Astra Giurgiu: Syam Habib BEN YOUSSEF, YAZALDE Gomes Pinto, Marian CRISTESCU, William Douglas DE AMORIM, Valerică Marius GĂMAN, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Silviu LUNG JR., Paul PAPP, Seidu YAHAYA, Karim Abdoul YODA, Vincent Fabien LABAN Bounayre si rezervele: Denis ALIBEC, George Petruț GAVRILAŞ, Laurențiu Cătălin IORGA, Mirko IVANOVSKI, Alexandru MĂŢEL, Ștefan Adrian POPESCU, Takayuki SETO.

CFR 1907 Cluj: Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Giorgi CHANTURIA, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Aitor MONROY Rueda, Felice PICCOLO, Rui PEDRO Couto Ramalho, Grégory Victor TADÉ, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Remo AMADIO, Abdelmajid Najib AMMARI, Florin Constantin COSTEA, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Derick Chuka OGBU, Ionuț Alin RADA.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 16 al partidei dintre Astra Giurgiu si CFR 1907 Cluj, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 22, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Paul PAPP. Astra Giurgiu va trebui sa trebui sa joace restul de 68 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre
In minutul 28, schimbare, iese mijlocaș stânga Giorgi CHANTURIA si intra Florin Constantin COSTEA
In minutul 29, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru MĂŢEL
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Rui PEDRO Couto Ramalho si intra Derick Chuka OGBU
In minutul 47, schimbare, iese si intra Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 52, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 52, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vincent Fabien LABAN Bounayre si intra Takayuki SETO
In minutul 69, jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. CFR 1907 Cluj ramane din minutul 69 in 10 jucatori.
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Marian CRISTESCU si intra Laurențiu Cătălin IORGA
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Florin Constantin COSTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Vincent LABAN 23’
28’ Giorgi CHANTURIA