Arbitri asistenţi Valentin Avram (București) și Bogdan Gheorghe (București)
Arbitru observator Cornel Sorescu (Pitești)
Observator Marius Cheregi (București)
Spectatori 300

Meciul din data 04.05.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si Universitatea Cluj se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 300 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan (Arad) impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram (București) și Bogdan Gheorghe (București).

Viitorul Constanța: Dragoș BALAURU, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Nicolae Constantin DICĂ, Cristian GAVRA, Ionuț Justinian LARIE, Cristian Marian MANEA, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alin Dorinel TOȘCA, Florin Lucian TĂNASE, Alexandru LAZĂR si rezervele: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Mircea Ionuț AXENTE, Alexandru BUZBUCHI, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Răzvan MARIN, Ionuț Adrian PUȚANU.

Universitatea Cluj: Karim Abdel BOUTADJINE, Dan Mihai BUCȘĂ, Raul Axente CIUPE, Vasilică CRISTOCEA, Valentin Ionuț LEMNARU, Andrei LUNGU, Maximilian Johannes Ștefan NICU, Emil Ducu NINU, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP, Róbert VESELOVSKY, Octavian ABRUDAN si rezervele: Gabriel Teixeira MACHADO, Adrian Dumitru BORZA, Andreas Cristian CALCAN, Ionuț NEAG, Vladimir George NICULESCU, Zsolt Loránt SZILÁGYI, Rareș TAKÁCS.

In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Karim Abdel BOUTADJINE
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru LAZĂR
In minutul 39, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 42, schimbare, iese mijlocaș central Vasilică CRISTOCEA si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Alexandru LAZĂR si intra Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Lucian TĂNASE si intra Mircea Ionuț AXENTE
In minutul 66, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Cristian GAVRA
In minutul 76, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Răzvan MARIN
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Nicolae Constantin DICĂ (mijlocaș central). In minutul 90+1 al partidei dintre Viitorul Constanța si Universitatea Cluj, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

LEMNARU
36’ Karim BOUTADJINE
Alexandru LAZĂR 38’
Bogdan MITREA 39’
42’ Vasilică CRISTOCEA