Localitatea Botoșani
Arbitri asistenţi Daniel Hulubei (Vaslui) și Alexandru Cerei (Cluj-Napoca)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Cristian Ciocoiu (Bacău)

Meciul din data 04.05.2014 dintre echipele FC Botoșani si Oțelul Galați se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Daniel Hulubei (Vaslui) și Alexandru Cerei (Cluj-Napoca).

FC Botoșani: Attila László HADNAGY, Gabriel Cristian VAŞVARI, Aco STOJKOV, Răzvan TINCU, Sergiu Adrian OLTEAN, David Beniamin LAZAR, István Sándor FÜLÖP, Ciprian DINU, Claudiu CODOBAN, Marius Marian CROITORU, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: Miloš ŽIVKOVIĆ, Aurimas Vertelis, Dorian Albert PERIANU, Andrei Alexandru PATACHE, Sebastian GHINGA, Cristian DANCI, George CÂRJAN.

Oțelul Galați: Victoraș ASTAFEI, Armando COOPER, Stéphane TRITZ, Cristian Bogdan SÂRGHI, Giuseppe PRESTIA, Daniel POPESCU, Florin LOVIN, Ciprian Ștefan MILEA, Constantin MIŞELĂRICU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Ioan Constantin FILIP si rezervele: Enes ŠIPOVIČ, Alexandru Florian ZAHARIA, Alexandru TUDORIE, Tadas SIMAITIS, Diego Nahuel SEVILLANO, Gabriel Nicu GIURGIU, Bocar DJUMO.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 23, FC Botoșani - Oțelul Galați, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Ioan Constantin FILIP
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Armando COOPER
In minutul 43, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Constantin MIŞELĂRICU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ioan Constantin FILIP si intra Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Cristian Bogdan SÂRGHI si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu CODOBAN si intra Cristian DANCI
GOOOL! Gol marcat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP (atacant). In minutul 56 al partidei dintre FC Botoșani si Oțelul Galați, scorul devine 3 - 0.
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Cristian DANCI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central Armando COOPER si intra Gabriel Nicu GIURGIU
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 77, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra George CÂRJAN
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marius Marian CROITORU si intra Sebastian GHINGA
In minutul 9, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Sergiu Adrian OLTEAN
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Victoraș ASTAFEI (atacant). In minutul 90+1 al partidei dintre FC Botoșani si Oțelul Galați, scorul devine 3 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa FC Botoșani.

1 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 23’
24’ Ioan FILIP
25’ Armando COOPER
43’ Constantin MIȘELĂRICU
2 - 0 penalty Gabriel VAȘVARI 44’