Arbitru Alexandru Tudor
Arbitri asistenţi Octavian Șovre, Aurel Onița
Arbitru observator Gero Szabo
Observator Rodion Cămătaru

Meciul din data 03.05.2014 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Octavian Șovre, Aurel Onița.

ACS Poli Timișoara: Cristian Nicolae BOLDEA, Szabolcs SZÉKELY, Claudiu BELU-IORDACHE, Nicolás Martín GOROBSOV, Edon HASANI, Ioan MERA, Danijel MORARIJU, NUNO CLARO Simões Coimbra, Adrian Florin POPARADU, Cristian Dorel SCUTARU, Răzvan TRANDU si rezervele: Silviu Constantin BĂLACE, Mansour GUEYE, Florin NANU, Eduard PAP, Aleksandar PETROVIĆ, Alin ROMAN, Florin Gheorghe NOHAI.

Petrolul Ploiești: Sony MUSTIVAR, Juan Ángel ALBÍN Leites, Jean-Sony ALCÉNAT, Pablo DE LUCAS Torres, GERALDO Washington Regufe Alves, GUILHERME Haubert Sityá, Ovidiu Ștefan HOBAN, Peterson dos Santos PEÇANHA, Njongo Lobe PRISO Doding , Toto Adaruns TAMUZ Temile , FILIPE Andrade TEIXEIRA si rezervele: Marian Dean BEȚA, Laurențiu Nicolae MARINESCU, Adrian MUTU, ROMÁRIO Santos Pires, WALTER Fernández Balufo, Ianis Alin ZICU.

In minutul 19, ACS Poli Timișoara - Petrolul Ploiești, scor 0 - 1, gol din penalty transformat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites
In minutul 19, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Danijel MORARIJU
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Adrian Florin POPARADU
In minutul 36, cartonas galben primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, Sony MUSTIVAR
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de Juan Ángel ALBÍN Leites (mijlocaș central). In minutul 37 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Petrolul Ploiești, scorul devine 0 - 2.
In minutul 44, schimbare, iese mijlocaș central Edon HASANI si intra Alin ROMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Petrolul Ploiești de GERALDO Washington Regufe Alves (fundaș central). In minutul 45 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Petrolul Ploiești, scorul devine 0 - 3.
In minutul 46, schimbare, iese atacant Cristian Nicolae BOLDEA si intra Mansour GUEYE
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Njongo Lobe PRISO Doding si intra Adrian MUTU
In minutul 70, schimbare, iese rezervă ROMÁRIO Santos Pires si intra GERSON Guimarães Ferreira Júnior
In minutul 72, schimbare, iese atacant Szabolcs SZÉKELY si intra Florin NANU
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș central Juan Ángel ALBÍN Leites si intra WALTER Fernández Balufo

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Petrolul Ploiești.