Arbitru Cristian Balaj
Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, George Neacșu
Arbitru observator Adrian Mărginean
Observator Alexandru Rolea

Meciul din data 03.05.2014 dintre echipele FC Brașov si Dinamo București se disputa in localitatea Brașov pe stadionul Tineretului. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, George Neacșu.

FC Brașov: Andrei CRISTEA, Alexandru Ion VAGNER, Adnan AGANOVIĆ, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Cristian Mihai IONESCU, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Diogo de Almeida SANTOS, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Alexandru MATEIU si rezervele: Davide Alexandre Pinto DIAS, Rareș ENCEANU, Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa , Daniel MUTU, Vlad POTECU, Georgian PĂUN, Romeo Constantin SURDU.

Dinamo București: BOUBACAR Mansaly, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Alexandre Benjamin DURIMEL, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Dragoș GRIGORE, Valentin Marius LAZĂR, Cosmin Gabriel MATEI, Laurențiu Daniel RUS, Ionuț Daniel ȘERBAN, George Marius ȚUCUDEAN si rezervele: Cătălin Constantin MUNTEANU, Kristijan NAUMOVSKI, Adrian POPA II, Dorin ROTARIU, Steven Gary Narvey THICOT, Joël Fabrice Goho Bah THOMAS, Kamil BILIŃSKI.

GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Andrei CRISTEA (atacant). In minutul 11 al partidei dintre FC Brașov si Dinamo București, FC Brașov deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 29, schimbare, iese fundaș central Alexandre Benjamin DURIMEL si intra Adrian POPA II
GOOOL! Gol marcat pentru FC Brașov de Alexandru MATEIU (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre FC Brașov si Dinamo București, scorul devine 2 - 0.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central BOUBACAR Mansaly si intra Kamil BILIŃSKI
In minutul 51, schimbare, iese si intra Davide Alexandre Pinto DIAS
In minutul 60, schimbare, iese atacant Andrei CRISTEA si intra Diogo Augusto Tavares FONSECA da Costa
In minutul 63, schimbare, iese rezervă Dorin ROTARIU si intra ELTON Charles Figueiredo da Silva
In minutul 64, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO"
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Alexandru Ion VAGNER
In minutul 77, schimbare, iese mijlocaș stânga Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO" si intra Romeo Constantin SURDU
In minutul 90+2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, George Marius ȚUCUDEAN

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa FC Brașov.

1 - 0 Andrei CRISTEA 11’
29’ Alexandre DURIMEL
Adrian POPA II
2 - 0 Alexandru MATEIU 33’
46’ Mansaly BOUBACAR
Kamil BILIŃSKI

Davide DIAS
51’
Andrei CRISTEA
Diogo FONSECA
60’
63’ Dorin ROTARIU
Da Silva ELTON
Rodrigues SERGINHO 64’
Alexandru VAGNER 72’
Rodrigues SERGINHO
Romeo SURDU
77’
90+2’ George ȚUCUDEAN