Arbitru Istvan Kovacs
Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Florin Ungureanu
Arbitru observator Ionuț Bobe
Observator Mihai Stancu

Meciul din data 02.05.2014 dintre echipele Săgeata Năvodari si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Constanța pe stadionul Farul. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Florin Ungureanu.

Săgeata Năvodari: Ovidiu VEZAN, Miloš DELETIĆ, José Emilio GUERRA Rodríguez, Dulee JOHNSON, Cristian Lucian MUNTEANU, Leonidas PANAGOPOULOS, Silviu Gabriel PANĂ, Ionuț Andrei PETELEU, Florin POPA, Marius Paul TIGOIANU, David López Nadales si rezervele: Valentin BĂRBULESCU, Claudio Ioan Băican, Sorin Mihai Alexandru CHIȚU, Ionuț Andrei Filip, Alexandru GRIGORAȘ, Ilie Iordache, Alexandru TUDOSE.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Emil Gabriel JULA, Lucian Cristian CAZAN, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Adrian Ion GHEORGHIU, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru ICHIM, Bojan JOVIĆ, Andrei Ovidiu MARC, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Nicolae CALANCEA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Alexandru MARGINĂ, Paul Cristian MATECIUC, Marius Gheorghe ONCIU, Doru POPADIUC, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU.

In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Vlad Alexandru ACHIM
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Andrei Ovidiu MARC (mijlocaș defensiv). In minutul 4 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș dreapta Marius Paul TIGOIANU si intra Ilie Iordache
In minutul 65, schimbare, iese mijlocaș dreapta Adrian Ion GHEORGHIU si intra Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ
In minutul 74, schimbare, iese mijlocaș stânga Miloš DELETIĆ si intra Sorin Mihai Alexandru CHIȚU
In minutul 77, schimbare, iese atacant Emil Gabriel JULA si intra Marius Gheorghe ONCIU
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Bojan GOLUBOVIĆ (mijlocaș central). In minutul 89 al partidei dintre Săgeata Năvodari si Ceahlăul Piatra-Neamț, scorul devine 0 - 2.
In minutul 90+2, schimbare, iese mijlocaș central Bojan GOLUBOVIĆ si intra Doru POPADIUC
In minutul 90+2, schimbare, iese atacant José Emilio GUERRA Rodríguez si intra Alexandru GRIGORAȘ

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Ceahlăul Piatra-Neamț.

JULA
18’ Vlad ACHIM
0 - 1 4’ Andrei MARC
Marius TIGOIANU
Ilie IORDACHE
58’
65’ Adrian GHEORGHIU
Sebastian CHITOȘCĂ
Miloš DELETIĆ
Sorin CHIȚU
74’
77’ Emil JULA
Marius ONCIU
0 - 2 89’ Bojan GOLUBOVIĆ
90+2’ Bojan GOLUBOVIĆ