Arbitri asistenţi Dragoș Iliescu (Craiova) și Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea)
Arbitru observator Ioan Mureșan (București)
Observator Nicușor Vlad (București)
Spectatori 1.000

Meciul din data 07.05.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si Săgeata Năvodari se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj (Baia-Mare) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Iliescu (Craiova) și Florin Păunescu (Râmnicu-Vâlcea).

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Karim Abdoul YODA, Syam Habib BEN YOUSSEF, Valerică Marius GĂMAN, Laurențiu Cătălin IORGA, Mirko IVANOVSKI, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Alexandru MĂŢEL, Seidu YAHAYA, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si rezervele: Sadat BUKARI, Dănuț Dumitru COMAN, Marian CRISTESCU, William Douglas DE AMORIM, Andrei Iosif MUREŞAN, Takayuki SETO, YAZALDE Gomes Pinto.

Săgeata Năvodari: Cristian Lucian MUNTEANU, Miloš DELETIĆ, David López Nadales "FONSI", José Emilio GUERRA Rodríguez, Dulee JOHNSON, Apostol MUZAC, Leonidas PANAGOPOULOS, Silviu Gabriel PANĂ, Ionuț Andrei PETELEU, Florin POPA, Ovidiu VEZAN si rezervele: Claudio Ioan Băican, Valentin BĂRBULESCU, Sorin Mihai Alexandru CHIȚU, Alexandru GRIGORAȘ, Mihaiță Alexandru ROMAN, Alexandru TUDOSE, Florin Vasile ACHIM.

In minutul 2, cartonas galben primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Apostol MUZAC
In minutul 20, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Karim Abdoul YODA
In minutul 43, schimbare, iese mijlocaș stânga Laurențiu Cătălin IORGA si intra YAZALDE Gomes Pinto
In minutul 55, schimbare, iese atacant Mirko IVANOVSKI si intra Sadat BUKARI
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș dreapta Karim Abdoul YODA si intra William Douglas DE AMORIM
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș dreapta Ovidiu VEZAN si intra Florin Vasile ACHIM
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sadat BUKARI (rezervă). In minutul 70 al partidei dintre Astra Giurgiu si Săgeata Năvodari, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 77, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Săgeata Năvodari, Leonidas PANAGOPOULOS. Săgeata Năvodari va trebui sa trebui sa joace restul de 13 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș central Apostol MUZAC si intra Claudio Ioan Băican
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 79 al partidei dintre Astra Giurgiu si Săgeata Năvodari, scorul devine 2 - 0.
In minutul 86, schimbare, iese mijlocaș defensiv Silviu Gabriel PANĂ si intra Valentin BĂRBULESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

GUERRA
2’ Apostol MUZAC
Karim YODA 20’
Laurențiu IORGA
YAZALDE
43’
Mirko IVANOVSKI
Sadat BUKARI
55’
Karim YODA
William DE AMORIM
68’
69’ Ovidiu VEZAN
Florin ACHIM
1 - 0 Sadat BUKARI 70’
77’ Leonidas PANAGOPOULOS