Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Daniel Mitruți
Arbitru observator Vasile Popescu
Observator Vasile Marcel
Spectatori 9.000

Meciul din data 08.05.2014 dintre echipele Oțelul Galați si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 9.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Ovidiu Hațegan impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Daniel Mitruți.

Oțelul Galați: HENRIQUE De Jesus Bernardo, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Gabriel Nicu GIURGIU, Armando COOPER, Victoraș ASTAFEI, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Enes ŠIPOVIČ, Florin LOVIN, Daniel POPESCU, Giuseppe PRESTIA, Stéphane TRITZ si rezervele: Bocar DJUMO, Liviu Dorin BĂJENARU, Alexandru Florian ZAHARIA, Alexandru TUDORIE, Ciprian Ștefan MILEA, Tadas SIMAITIS, Cristian Bogdan SÂRGHI.

ACS Poli Timișoara: NUNO CLARO Simões Coimbra, Ioan MERA, Adrian Florin POPARADU, Alexandru Adrian POPOVICI, Cristian Dorel SCUTARU, Szabolcs SZÉKELY, Alin Ioan ȘERONI, Danijel MORARIJU, Nicolás Martín GOROBSOV, Cristian Nicolae BOLDEA, Claudiu BELU-IORDACHE si rezervele: Florin NANU, Aleksandar PETROVIĆ, Alin ROMAN, Răzvan TRANDU, Mario Iliyanov KIREV, Fabian Adrian HIMCINSCHI, Silviu Constantin BĂLACE.

In minutul 24, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian Nicolae BOLDEA si intra Silviu Constantin BĂLACE
In minutul 48, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 49, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Ioan MERA
In minutul 57, schimbare, iese mijlocaș central Nicolás Martín GOROBSOV si intra Răzvan TRANDU
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Florin LOVIN (mijlocaș central). In minutul 62 al partidei dintre Oțelul Galați si ACS Poli Timișoara, Oțelul Galați deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 69, schimbare, iese fundaș central Ioan MERA si intra Florin NANU
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș central Florin LOVIN si intra Ciprian Ștefan MILEA
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Enes ŠIPOVIČ
In minutul 75, schimbare, iese rezervă Cristian Bogdan SÂRGHI si intra Enes ŠIPOVIČ
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Daniel POPESCU
In minutul 78, schimbare, iese atacant HENRIQUE De Jesus Bernardo si intra Alexandru TUDORIE
In minutul 83, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Victoraș ASTAFEI
In minutul 85, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Silviu Constantin BĂLACE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Florin NANU
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Ciprian Ștefan MILEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Oțelul Galați.

SZÉKELY
24’ Alin ȘERONI
46’ Cristian BOLDEA
Silviu BĂLACE
MARQUINHOS 48’
49’ Ioan MERA
57’ Nicolás GOROBSOV