Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Marius Nicoară
Arbitru observator Mihai Marica
Observator Dan Potocianu
Spectatori 1.500

Meciul din data 08.05.2014 dintre echipele Pandurii Târgu-Jiu si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Târgu-Jiu pe stadionul Tudor Vladimirescu. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Marius Nicoară.

Pandurii Târgu-Jiu: Nicandro BREEVELD, Paul Viorel ANTON, ERICO Constantino da Silva, Iulian MAMELE, Deivydas MATULEVIČIUS, Marko MOMČILOVIĆ, Viorel NICOARĂ, Dan Nicolae NISTOR, Marian PLEAȘCĂ, Feiz SHAMSIN, João Pedro MINGOTE Ribeiro si rezervele: Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Alexandru Teofil CIUCUR, David Andrés DISTÉFANO, ALEX dos Santos Gonçalves, ELTON Constantino Da Silva, Paraskevas CHRISTOU, Răzvan Marian STANCA.

Viitorul Constanța: Alexandru LAZĂR, Dragoș BALAURU, Romario Sandu BENZAR, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Ionuț Justinian LARIE, Răzvan MARIN, Bogdan Alexandru MITREA, Sergiu Ionuț MOGA, Alin Dorinel TOȘCA, Bogdan Ionuț ŢÂRU, Mircea Ionuț AXENTE si rezervele: Alexandru BUZBUCHI, Alin Ionuț CÂRSTOCEA, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Nicolae Constantin DICĂ, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Ionuț Adrian PUȚANU, Florin Lucian TĂNASE.

In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Viorel NICOARĂ
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Sergiu Ionuț MOGA
In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Justinian LARIE
In minutul 54, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nicandro BREEVELD
In minutul 68, schimbare, iese mijlocaș central Paul Viorel ANTON si intra ALEX dos Santos Gonçalves
In minutul 68, schimbare, iese atacant Feiz SHAMSIN si intra ELTON Constantino Da Silva
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Cristian Alexandru DAMINUȚĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de ALEX dos Santos Gonçalves (rezervă). In minutul 76 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Viitorul Constanța, Pandurii Târgu-Jiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 76, schimbare, iese fundaș dreapta Marian PLEAȘCĂ si intra Bogdan Alexandru UNGURUȘAN
In minutul 80, schimbare, iese mijlocaș central Alexandru LAZĂR si intra Nicolae Constantin DICĂ
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Răzvan MARIN si intra Florin Lucian TĂNASE
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Florin Lucian TĂNASE (rezervă). In minutul 82 al partidei dintre Pandurii Târgu-Jiu si Viitorul Constanța, Viitorul Constanța reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.

Viorel NICOARĂ 26’
38’ Sergiu MOGA
40’ Ionuț LARIE
Nicandro BREEVELD 54’
Paul ANTON
ALEX
68’
Feiz SHAMSIN
da Silva ELTON
68’
73’ Alexandru BĂLUȚĂ