Arbitri asistenţi Aurel Onița, Octavian Șovre
Arbitru observator Gero Szabo
Observator Octavian Goga
Spectatori 20.000

Meciul din data 08.05.2014 dintre echipele Universitatea Cluj si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Cluj Arena. in fata a 20.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Onița, Octavian Șovre.

Universitatea Cluj: Emil Ducu NINU, Maximilian Johannes Ștefan NICU, Andrei LUNGU, Valentin Ionuț LEMNARU, Vasilică CRISTOCEA, Raul Axente CIUPE, Dan Mihai BUCȘĂ, Karim Abdel BOUTADJINE, Octavian ABRUDAN, Róbert VESELOVSKY, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP si rezervele: Lóránt KOVÁCS, Vladimir George NICULESCU, Ionuț NEAG, Gabriel Teixeira MACHADO, Andreas Cristian CALCAN, Adrian Dumitru BORZA, Rareș TAKÁCS.

Fotbal Club FCSB: Łukasz SZUKAŁA, Ciprian Anton TĂTĂRUȘANU, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Cristian TĂNASE, Andrei PREPELIȚĂ, Adrian POPA, Doru Mihai PINTILII, Iasmin LATOVLEVICI, Florin GARDOȘ, Alexandru Mihăiță CHIPCIU si rezervele: Nicolae Claudiu STANCIU, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Cornel Emilian RÂPĂ, Federico PIOVACCARI, Claudiu Andrei KESERÜ, Gabriel Cristian IANCU, Florin Constantin NIȚĂ.

In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Dan Mihai BUCȘĂ
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Iasmin LATOVLEVICI
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Andrei PREPELIȚĂ (mijlocaș central). In minutul 45+2 al partidei dintre Universitatea Cluj si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese mijlocaș stânga Maximilian Johannes Ștefan NICU si intra Adrian Dumitru BORZA
In minutul 71, schimbare, iese si intra Gabriel Cristian IANCU
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Vasilică CRISTOCEA si intra Andreas Cristian CALCAN
In minutul 78, schimbare, iese mijlocaș defensiv Dan Mihai BUCȘĂ si intra Gabriel Teixeira MACHADO
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Adrian Dumitru BORZA
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș stânga Cristian TĂNASE si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Doru Mihai PINTILII
In minutul 88, cartonas galben primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Octavian ABRUDAN
In minutul 90, schimbare, iese fundaș stânga Iasmin LATOVLEVICI si intra Cornel Emilian RÂPĂ
In minutul 90+3, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Adrian POPA
In minutul 90+3, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Universitatea Cluj, Ionuț Laurian TÂRNĂCOP. Universitatea Cluj va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 10 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

Dan BUCȘĂ 34’
38’ Iasmin LATOVLEVICI
0 - 1 45+2’ Andrei PREPELIȚĂ
Max NICU
Adrian BORZA
55’
71’
Gabriel Cristian IANCU
Ionuț TÂRNĂCOP 74’
Vasilică CRISTOCEA
Andreas CALCAN
75’
Dan BUCȘĂ
Gabriel MACHADO
78’
Adrian BORZA 80’
81’ TĂNASE Cristian
Claudiu KESERÜ
86’ Mihai PINTILII
Octavian ABRUDAN 88’
90’ Iasmin LATOVLEVICI