Arbitri asistenţi Vasile Marinescu (București) și Ovidiu Artene (Vaslui)
Arbitru observator Stan Prodan (Alexandria)
Observator Paul Mincu (București)
Spectatori 3.261

Meciul din data 06.05.2014 dintre echipele Dinamo București si CFR 1907 Cluj se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. in fata a 3.261 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Găman (Craiova) impreuna cu arbitrii asistenti Vasile Marinescu (București) și Ovidiu Artene (Vaslui).

Dinamo București: BOUBACAR Mansaly, Kamil BILIŃSKI, Cristian Emanuel BĂLGRĂDEAN, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, ELTON Charles Figueiredo da Silva, Dragoș GRIGORE, Valentin Marius LAZĂR, Cosmin Gabriel MATEI, Laurențiu Daniel RUS, Steven Gary Narvey THICOT, Ionuț Daniel ȘERBAN si rezervele: Gelu Miodrag VELICI, Darius Grazian BUIA, Kristijan NAUMOVSKI, Adrian POPA II, Dorin ROTARIU, Joël Fabrice Goho Bah THOMAS, Cătălin Constantin MUNTEANU.

CFR 1907 Cluj: Aitor MONROY Rueda, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Florin Constantin COSTEA, Ciprian Ioan DEAC, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Derick Chuka OGBU, Ionuț Alin RADA, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: Remo AMADIO, Paul Ștefan BATIN, Tiago Jorge Oliveira LOPES, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Rui PEDRO Couto Ramalho, Grégory Victor TADÉ.

GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Florin Constantin COSTEA (mijlocaș stânga). In minutul 20 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, CFR 1907 Cluj deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Ionuț Daniel ȘERBAN si intra Dorin ROTARIU
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Sergiu Dorin NEGRUȚ (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 2.
In minutul 66, schimbare, iese atacant Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Rui PEDRO Couto Ramalho
In minutul 70, schimbare, iese atacant Cosmin Gabriel MATEI si intra Joël Fabrice Goho Bah THOMAS
In minutul 74, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Gelu Miodrag VELICI
In minutul 74, schimbare, iese atacant Derick Chuka OGBU si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Dragoș GRIGORE
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Constantin COSTEA si intra Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Paul Ștefan BATIN (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre Dinamo București si CFR 1907 Cluj, scorul devine 0 - 3.
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Ionuț Alin RADA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa CFR 1907 Cluj.