Arbitri asistenţi Ovidiu Artene (Vaslui) și Ioan Ciocănea (Sibiu)
Arbitru observator Aron Huzu (Sibiu)
Observator Paul Cazan (București)
Spectatori porțile închise

Meciul din data 12.05.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a porțile închise spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Cojocaru (Galați) impreuna cu arbitrii asistenti Ovidiu Artene (Vaslui) și Ioan Ciocănea (Sibiu).

Fotbal Club FCSB: Ionuț NEAGU II, Federico PIOVACCARI, Gabriel Eugen MATEI, Claudiu Andrei KESERÜ, Daniel GEORGIEVSKI si rezervele: Robert Alexandru VÂLCEANU, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Alexandru TÂRNOVAN, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Cornel Emilian RÂPĂ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Florin Constantin NIȚĂ, Gabriel Cristian IANCU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Lucian Ionuț FILIP, Valentin Alexandru COJOCARU.

Pandurii Târgu-Jiu: Marian PLEAȘCĂ, Paraskevas CHRISTOU, Dan Nicolae NISTOR, João Pedro MINGOTE Ribeiro, Marko MOMČILOVIĆ, Viorel NICOARĂ, Deivydas MATULEVIČIUS, Nicandro BREEVELD, Paul Viorel ANTON, ERICO Constantino da Silva, ALEX dos Santos Gonçalves si rezervele: Doru BRATU, Bogdan Alexandru UNGURUȘAN, Feiz SHAMSIN, Răzvan Marian STANCA, David Andrés DISTÉFANO, Alexandru Teofil CIUCUR, ELTON Constantino Da Silva.

GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Gabriel Cristian IANCU (rezervă). In minutul 17 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Gabriel Cristian IANCU
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Federico PIOVACCARI
In minutul 39, jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Federico PIOVACCARI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Fotbal Club FCSB ramane din minutul 39 in 10 jucatori.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Claudiu Andrei KESERÜ
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Deivydas MATULEVIČIUS (atacant). In minutul 46 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, Pandurii Târgu-Jiu reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș dreapta Daniel GEORGIEVSKI si intra Fernando Lopes dos Santos VARELA
In minutul 46, schimbare, iese fundaș stânga Marko MOMČILOVIĆ si intra Feiz SHAMSIN
In minutul 7, cartonas galben primit de jucatorul echipei Pandurii Târgu-Jiu, Nicandro BREEVELD
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Ionuț NEAGU II si intra Alexandru TÂRNOVAN
GOOOL! Gol marcat pentru Pandurii Târgu-Jiu de Dan Nicolae NISTOR (mijlocaș central). In minutul 72 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Pandurii Târgu-Jiu, scorul devine 1 - 2.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cornel Emilian RÂPĂ
In minutul 8, Fotbal Club FCSB - Pandurii Târgu-Jiu, scor 2 - 2, gol din penalty transformat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 83, schimbare, iese mijlocaș central Paul Viorel ANTON si intra ELTON Constantino Da Silva
In minutul 83, schimbare, iese rezervă Gabriel Cristian IANCU si intra Robert Alexandru VÂLCEANU
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș central Nicandro BREEVELD si intra David Andrés DISTÉFANO
In minutul 90+5, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Florin Constantin NIȚĂ

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Fernando VARELA
46’
46’ Marko MOMČILOVIĆ
Feiz SHAMSIN
7’ Nicandro BREEVELD
Ionuț NEAGU
Alexandru TÂRNOVAN
70’
1 - 2 72’ Dan NISTOR
Cornel RÂPĂ 74’
2 - 2 penalty Claudiu KESERÜ 8’
83’ Paul ANTON
da Silva ELTON
Gabriel Cristian IANCU
Robert VÂLCEANU
83’
87’ Nicandro BREEVELD