Arbitri asistenţi Sebastian Gheorghe, Marius Marchidanu
Arbitru observator Daniel Demetrescu
Observator Grigore Sichitiu
Spectatori 2.000

Meciul din data 11.05.2014 dintre echipele Viitorul Constanța si Petrolul Ploiești se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. in fata a 2.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Cristian Balaj impreuna cu arbitrii asistenti Sebastian Gheorghe, Marius Marchidanu.

Viitorul Constanța: Dragoș BALAURU, Romario Sandu BENZAR, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Nicolae Constantin DICĂ, Cristian GAVRA, Ionuț Justinian LARIE, Cristian Marian MANEA, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru Ionuț MITRIŢĂ, Alin Dorinel TOȘCA, Florin Lucian TĂNASE si rezervele: Bogdan Ionuț ŢÂRU, Mircea Ionuț AXENTE, Alexandru BUZBUCHI, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Răzvan MARIN, Ionuț Adrian PUȚANU, Alexandru LAZĂR.

Petrolul Ploiești: Sony MUSTIVAR, Jean-Sony ALCÉNAT, GERALDO Washington Regufe Alves, GERSON Guimarães Ferreira Júnior, GUILHERME Haubert Sityá, Ovidiu Ștefan HOBAN, Adrian MUTU, Peterson dos Santos PEÇANHA, Njongo Lobe PRISO Doding , FILIPE Andrade TEIXEIRA, Juan Ángel ALBÍN Leites si rezervele: Marian Dean BEȚA, Abel Issa CAMARÁ, Laurențiu Nicolae MARINESCU, ROMÁRIO Santos Pires, Povilas VALINČIUS, WALTER Fernández Balufo, Ianis Alin ZICU.

In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Njongo Lobe PRISO Doding si intra Abel Issa CAMARÁ
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Cristian GAVRA (atacant). In minutul 51 al partidei dintre Viitorul Constanța si Petrolul Ploiești, Viitorul Constanța deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Ionuț MITRIŢĂ si intra Alexandru LAZĂR
In minutul 58, schimbare, iese fundaș central GERSON Guimarães Ferreira Júnior si intra Laurențiu Nicolae MARINESCU
In minutul 59, schimbare, iese atacant Cristian GAVRA si intra Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Sony MUSTIVAR si intra Ianis Alin ZICU
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Bogdan Ionuț ŢÂRU
In minutul 72, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Petrolul Ploiești, FILIPE Andrade TEIXEIRA. Petrolul Ploiești va trebui sa trebui sa joace restul de 18 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Alexandru Mihail BĂLUŢĂ (rezervă). In minutul 87 al partidei dintre Viitorul Constanța si Petrolul Ploiești, scorul devine 2 - 0.
In minutul 90, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alin Dorinel TOȘCA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 0 pentru echipa Viitorul Constanța.

MUTU
46’ Njongo PRISO
Abel CAMARÁ
1 - 0 Cristian GAVRA 51’
Alexandru MITRIȚĂ
Alexandru LAZĂR
53’
58’ Guimarães GERSON