Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Dragoș Iliescu
Arbitru observator Gabriel Bârjac
Observator Aurel Beldeanu
Spectatori 1.500

Meciul din data 11.05.2014 dintre echipele ACS Poli Timișoara si Ceahlăul Piatra-Neamț se disputa in localitatea Timișoara pe stadionul Dan Păltinișanu. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marius Avram impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Dragoș Iliescu.

ACS Poli Timișoara: Răzvan TRANDU, Claudiu BELU-IORDACHE, Silviu Constantin BĂLACE, Cristian BĂRBUȚ, Mansour GUEYE, Aleksandar PETROVIĆ, Adrian Florin POPARADU, Cristian Dorel SCUTARU, Szabolcs SZÉKELY, NUNO CLARO Simões Coimbra si rezervele: Cristian Nicolae BOLDEA, Nicolás Martín GOROBSOV, Mario Iliyanov KIREV, Florin NANU, Florin Gheorghe NOHAI, Alexandru Adrian POPOVICI, Alin ROMAN.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Bojan JOVIĆ, Lucian Cristian CAZAN, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Andrei Ioan DUMITRAȘ, Adrian Ion GHEORGHIU, Bojan GOLUBOVIĆ, Alexandru ICHIM, Andrei Ovidiu MARC, Marius Gheorghe ONCIU, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Nicolae CALANCEA, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Alexandru MARGINĂ, Andre Ceah, Doru POPADIUC, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU, Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU.

In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Aleksandar PETROVIĆ
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de Bojan GOLUBOVIĆ (atacant). In minutul 54 al partidei dintre ACS Poli Timișoara si Ceahlăul Piatra-Neamț, Ceahlăul Piatra-Neamț deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 55, schimbare, iese atacant Mansour GUEYE si intra Alin ROMAN
In minutul 58, schimbare, iese mijlocaș central Adrian Florin POPARADU si intra Florin NANU
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Bojan GOLUBOVIĆ
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Răzvan TRANDU
In minutul 62, jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Bojan GOLUBOVIĆ a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Ceahlăul Piatra-Neamț ramane din minutul 62 in 10 jucatori.
In minutul 69, cartonas galben primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu
In minutul 72, jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Ceahlăul Piatra-Neamț ramane din minutul 72 in 9 jucatori.
In minutul 74, ACS Poli Timișoara - Ceahlăul Piatra-Neamț, scor 1 - 1, gol din penalty transformat pentru ACS Poli Timișoara de Szabolcs SZÉKELY
In minutul 76, schimbare, iese fundaș central Aleksandar PETROVIĆ si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 81, schimbare, iese rezervă Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Adrian Ion GHEORGHIU
In minutul 83, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Claudiu BELU-IORDACHE. ACS Poli Timișoara va trebui sa trebui sa joace restul de 7 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 87, schimbare, iese mijlocaș stânga Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Alexandru MARGINĂ

Alin ROMAN
55’
Adrian POPARADU
Florin NANU
58’
60’ Bojan GOLUBOVIĆ
Răzvan TRANDU 60’
62’ Bojan GOLUBOVIĆ
69’ Andrei ȚEPEȘ
72’ Andrei ȚEPEȘ
1 - 1 penalty Szabolcs SZÉKELY 74’
Aleksandar PETROVIĆ
Alexandru POPOVICI
76’
81’ Sebastian CHITOȘCĂ
Adrian GHEORGHIU
Claudiu BELU-IORDACHE 83’
87’ Marian CONSTANTINESCU