Arbitri asistenţi Aurel Onița, George Neacșu
Arbitru observator Romică Bîrdeș
Observator Ion Craiu
Spectatori 1.000

Meciul din data 16.05.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Onița, George Neacșu.

Astra Giurgiu: Syam Habib BEN YOUSSEF, Valerică Marius GĂMAN, Karim Abdoul YODA, Constantin Valentin BUDESCU, Sadat BUKARI, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Silviu LUNG JR., Alexandru MĂŢEL, Seidu YAHAYA, YAZALDE Gomes Pinto si rezervele: Denis ALIBEC, Dănuț Dumitru COMAN, Marian CRISTESCU, William Douglas DE AMORIM, Gabriel Nicolae ENACHE, Mirko IVANOVSKI, Paul PAPP.

ACS Poli Timișoara: Cristian Nicolae BOLDEA, Silviu Constantin BĂLACE, Cristian BĂRBUȚ, Ioan MERA, NUNO CLARO Simões Coimbra, Adrian Florin POPARADU, Alin ROMAN, Cristian Dorel SCUTARU, Szabolcs SZÉKELY, Alin Ioan ȘERONI si rezervele: Florin Gheorghe NOHAI, Nicolás Martín GOROBSOV, Souleymane Jules KEITA, Danijel MORARIJU, Florin NANU, Eduard PAP, Alexandru Adrian POPOVICI.

In minutul 10, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Alin Ioan ȘERONI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Constantin Valentin BUDESCU (mijlocaș central). In minutul 20 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru ACS Poli Timișoara de Cristian Nicolae BOLDEA (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, ACS Poli Timișoara reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de YAZALDE Gomes Pinto (atacant). In minutul 31 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 2 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sadat BUKARI (extremă stânga). In minutul 40 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 3 - 1.
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Alin Ioan ȘERONI si intra Florin Gheorghe NOHAI
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Florin Gheorghe NOHAI
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (rezervă). In minutul 51 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 4 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Alin ROMAN si intra Alexandru Adrian POPOVICI
In minutul 57, cartonas galben primit de jucatorul echipei ACS Poli Timișoara, Cristian BĂRBUȚ
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Alexandru MĂŢEL (fundaș dreapta). In minutul 59 al partidei dintre Astra Giurgiu si ACS Poli Timișoara, scorul devine 5 - 1.
In minutul 60, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Syam Habib BEN YOUSSEF
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș dreapta Cristian BĂRBUȚ si intra Takayuki SETO
In minutul 64, schimbare, iese extremă stânga Sadat BUKARI si intra Denis ALIBEC
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Vincent Fabien LABAN Bounayre
In minutul 71, schimbare, iese atacant YAZALDE Gomes Pinto si intra Gabriel Nicolae ENACHE
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Marian CRISTESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul 6 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.