Arbitru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea)
Arbitri asistenţi Dragoș Iliescu (Craiova) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara)
Arbitru observator Corneliu Fecioru (București)
Observator Mircea Călin (București)

Meciul din data 17.05.2014 dintre echipele Concordia Chiajna si FC Botoșani se disputa in localitatea Chiajna pe stadionul Concordia. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu (Râmnicu-Vâlcea) impreuna cu arbitrii asistenti Dragoș Iliescu (Craiova) și Bogdan Gheorghioiu (Timișoara).

Concordia Chiajna: Valentin Costin DIMA, Carlos WELLINGTON da Silva, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Victor Teodor RÂMNICEANU, Emmanouil PAPASTERIANOS, Cristian Costel MELINTE, Mihai Daniel LECA, Sorin Constantin ISPIR, Daniel Constantin FLOREA, Narcisse Kiswensia BAMBARA si rezervele: .

FC Botoșani: Gabriel Cristian VAŞVARI, Răzvan TINCU, Aco STOJKOV, David Beniamin LAZAR, Deniss IVANOVS, Sebastian GHINGA, István Sándor FÜLÖP, Ciprian DINU, Cristian DANCI, George CÂRJAN, Florin Dorin ACSINTE si rezervele: .

In minutul 16, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Deniss IVANOVS
In minutul 18, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, David Beniamin LAZAR
In minutul 19, Concordia Chiajna - FC Botoșani, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru Concordia Chiajna de Carlos WELLINGTON da Silva
In minutul 23, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Gabriel Cristian VAŞVARI
In minutul 40, schimbare, iese fundaș central Deniss IVANOVS si intra Marius Marian CROITORU
In minutul 51, schimbare, iese mijlocaș central Cristian DANCI si intra Claudiu CODOBAN
In minutul 58, schimbare, iese atacant Daniel Constantin FLOREA si intra Sorin Daniel STRĂTILĂ
In minutul 62, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Răzvan TINCU
In minutul 66, schimbare, iese atacant George CÂRJAN si intra Attila László HADNAGY
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Narcisse Kiswensia BAMBARA
In minutul 72, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Victor Teodor RÂMNICEANU
In minutul 75, schimbare, iese atacant Carlos WELLINGTON da Silva si intra Alin Marian ZAHARIA
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Tiberiu Andrei SEREDIUC
In minutul 90, schimbare, iese Alin Marian ZAHARIA si intra Liviu Adrian GANEA
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Emmanouil PAPASTERIANOS
In minutul 90+4, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Sorin Constantin ISPIR

Meciul s-a incheiat cu scorul 1 - 0 pentru echipa Concordia Chiajna.