Arbitri asistenţi Adrian Ghinguleac, Ovidiu Artene
Arbitru observator Ionel Dumitru
Observator Lică Movilă
Spectatori 11.000

Meciul din data 16.05.2014 dintre echipele Oțelul Galați si Viitorul Constanța se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 11.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Istvan Kovacs impreuna cu arbitrii asistenti Adrian Ghinguleac, Ovidiu Artene.

Oțelul Galați: Armando COOPER, Gabriel Nicu GIURGIU, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Florin LOVIN, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, Giuseppe PRESTIA, Daniel POPESCU, Alexandru Florian ZAHARIA, Stéphane TRITZ, Cristian Bogdan SÂRGHI si rezervele: Enes ŠIPOVIČ.

Viitorul Constanța: Nicolae Constantin DICĂ, Florin Lucian TĂNASE, Alin Dorinel TOȘCA, Sergiu Ionuț MOGA, Bogdan Alexandru MITREA, Alexandru LAZĂR, Ionuț Justinian LARIE, Cristian Alexandru DAMINUȚĂ, Romario Sandu BENZAR, Dragoș BALAURU, Mircea Ionuț AXENTE si rezervele: .

In minutul 28, schimbare, iese fundaș central Giuseppe PRESTIA si intra Enes ŠIPOVIČ
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA
In minutul 45+1, jucatorul echipei Viitorul Constanța, Bogdan Alexandru MITREA a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Viitorul Constanța ramane din minutul 45+1 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha (atacant). In minutul 48 al partidei dintre Oțelul Galați si Viitorul Constanța, Oțelul Galați deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Daniel POPESCU
In minutul 56, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Alexandru LAZĂR
In minutul 61, Oțelul Galați - Viitorul Constanța, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Oțelul Galați de HENRIQUE De Jesus Bernardo
In minutul 61, cartonas galben primit de jucatorul echipei Viitorul Constanța, Ionuț Justinian LARIE
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Alexandru Florian ZAHARIA (atacant). In minutul 66 al partidei dintre Oțelul Galați si Viitorul Constanța, scorul devine 3 - 0.
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș central Nicolae Constantin DICĂ si intra Răzvan MARIN
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș defensiv Cristian Alexandru DAMINUȚĂ si intra Ionuț Daniel VÂNĂ
In minutul 72, schimbare, iese atacant HENRIQUE De Jesus Bernardo si intra Victoraș ASTAFEI
In minutul 76, schimbare, iese mijlocaș dreapta Romario Sandu BENZAR si intra Alexandru Ionuț MITRIŢĂ
In minutul 82, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Gabriel Nicu GIURGIU
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Armando COOPER (mijlocaș central). In minutul 86 al partidei dintre Oțelul Galați si Viitorul Constanța, scorul devine 5 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru Viitorul Constanța de Mircea Ionuț AXENTE (atacant). In minutul 90 al partidei dintre Oțelul Galați si Viitorul Constanța, scorul devine 5 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 1 pentru echipa Oțelul Galați.

Enes ŠIPOVIČ
28’
41’ Bogdan MITREA
45+1’ Bogdan MITREA
1 - 0 MARQUINHOS 48’
Daniel POPESCU D. 55’
56’ Alexandru LAZĂR
2 - 0 penalty Bernardo HENRIQUE 61’
61’ Ionuț LARIE
3 - 0 Alexandru Florian ZAHARIA 66’
4 - 0 Alexandru Florian ZAHARIA 66’
70’ Nicolae DICĂ
Răzvan MARIN
71’ Cristian DAMINUȚĂ