Arbitri asistenţi Valentin Avram, Bogdan Gheorghe
Arbitru observator Mihai Marica
Observator Marian Ivan
Spectatori 1.000

Meciul din data 15.05.2014 dintre echipele CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Cluj-Napoca pe stadionul Dr. Constantin Rădulescu. in fata a 1.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Bogdan Gheorghe.

CFR 1907 Cluj: Ionuț Alin RADA, Derick Chuka OGBU, Aitor MONROY Rueda, Sergiu Dorin NEGRUȚ, Mário Jorge Quintas FELGUEIRAS, Ciprian Ioan DEAC, Florin Constantin COSTEA, Mário Jorge Malico Paulino CAMORA, Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ, Damjan ĐOKOVIĆ si rezervele: Tiago Jorge Oliveira LOPES, Grégory Victor TADÉ, Szilard VERES, Adrian Constantin ALEXANDRU-PĂUN, Sulley Ali Sariki MUNIRU, Paul Ștefan BATIN, Remo AMADIO.

Gaz metan Mediaș: Jasmin TRTOVAC, Răzvan George AVRAM, Aymen TAHAR, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Victor Da Silva Medeiros "VITINHO", Ciprian Cătălin PETRE, Tha'er Fayed BAWAB, Florin Cristian DAN, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Florin Ionuț ILIE, Azdren LLULLAKU si rezervele: Cosmin Andrei VÂTCĂ, Cristian TODEA, Roberto ROMEO, Jordan Steven ROBERTSON, Petr MACH, Ovidiu COVACIU, Alexandru MUNTEANU.

In minutul 30, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Florin Cristian DAN
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Sergiu Dorin NEGRUȚ si intra Grégory Victor TADÉ
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Tha'er Fayed BAWAB (atacant). In minutul 51 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 56, schimbare, iese fundaș central Ricardo Manuel Ferreira Sousa CADÚ si intra Tiago Jorge Oliveira LOPES
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Florin Constantin COSTEA si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 70, CFR 1907 Cluj - Gaz metan Mediaș, scorul este 1 - 1. Autogol, inscris de Jasmin TRTOVAC
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș stânga Azdren LLULLAKU si intra Alexandru MUNTEANU
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș central Florin Cristian DAN si intra Jordan Steven ROBERTSON
GOOOL! Gol marcat pentru CFR 1907 Cluj de Ciprian Ioan DEAC (mijlocaș dreapta). In minutul 74 al partidei dintre CFR 1907 Cluj si Gaz metan Mediaș, scorul devine 2 - 1.
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Florin Ionuț ILIE
In minutul 78, cartonas galben primit de jucatorul echipei CFR 1907 Cluj, Aitor MONROY Rueda

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa CFR 1907 Cluj.