Data disputării 20.05.2014 - 20:00
Arbitru George Rădulescu
Arbitri asistenţi Iulian Radu, Iulius Timar
Arbitru observator Petruța Iugulescu

Meciul din data 20.05.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si Oțelul Galați se disputa in localitatea București pe stadionul Arena Națională. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru George Rădulescu impreuna cu arbitrii asistenti Iulian Radu, Iulius Timar.

Fotbal Club FCSB: Lucian Ionuț FILIP, Robert Alexandru VÂLCEANU, Daniel GEORGIEVSKI, Gabriel Cristian IANCU, Gabriel Eugen MATEI, Federico PIOVACCARI, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Florin Constantin NIȚĂ si rezervele: Valentin Alexandru COJOCARU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Claudiu Andrei KESERÜ, Ionuț NEAGU II, Mihai Cosmin RĂDUȚ, Alexandru TÂRNOVAN.

Oțelul Galați: Alexandru Florian ZAHARIA, Stéphane TRITZ, Diego Nahuel SEVILLANO, Constantin MIŞELĂRICU, Ciprian Ștefan MILEA, Mauro Daniel GOICOECHEA Faria, Gabriel Nicu GIURGIU, Sergiu Ioan Viorel COSTIN, Liviu Dorin BĂJENARU, Victoraș ASTAFEI si rezervele: Alexandru TUDORIE, Tadas SIMAITIS, Andrei Florin MARUS, "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Mihai ADĂSCĂLIȚEI.

In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș dreapta Robert Alexandru VÂLCEANU si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 46, schimbare, iese si intra Mihai Cosmin RĂDUȚ
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Diego Nahuel SEVILLANO si intra Alexandru TUDORIE
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Ciprian Ștefan MILEA (fundaș stânga). In minutul 62 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Oțelul Galați, Oțelul Galați deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicolae Claudiu STANCIU si intra Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Claudiu Andrei KESERÜ (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si Oțelul Galați, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Victoraș ASTAFEI
In minutul 71, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Florian ZAHARIA si intra "MARQUINHOS" Carioca Marcus Vinícius Vidal Cunha
In minutul 74, schimbare, iese fundaș stânga Ciprian Ștefan MILEA si intra Andrei Florin MARUS
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU
In minutul 83, Fotbal Club FCSB - Oțelul Galați, scorul este 1 - 2. Autogol, inscris de Paul Ovidiu PÂRVULESCU

Meciul s-a incheiat cu scorul egal 2 - 2.

Claudiu KESERÜ
46’

Mihai RĂDUȚ
46’
60’ Diego SEVILLANO
Alexandru TUDORIE
0 - 1 62’ Ciprian MILEA
Nicușor STANCIU
Răzvan GRĂDINARU
62’
1 - 1 Claudiu KESERÜ 68’
70’ Victoraș ASTAFEI
71’ Alexandru Florian ZAHARIA