FC Botoșani - Dinamo Bucharest - 21.05.2014 English version
Data disputării 21.05.2014 - 18:00
Stadion
Localitatea

Meciul din data 21.05.2014 dintre echipele FC Botoșani si Dinamo București se disputa in localitatea pe stadionul .

FC Botoșani: Claudiu CODOBAN, Florin Dorin ACSINTE, Marius Marian CROITORU, George CÂRJAN, István Sándor FÜLÖP, Răzvan TINCU, Aco STOJKOV, Sergiu Adrian OLTEAN, David Beniamin LAZAR, Sebastian GHINGA, Ciprian DINU si rezervele: Valeriu Ionuț BORDEANU, Vasile Marius CURILEAC, Cristian DANCI, Aurimas Vertelis, Andrei Alexandru PATACHE.

Dinamo București: Joël Fabrice Goho Bah THOMAS, Cătălin Ilie SAMOILĂ, Laurențiu Daniel RUS, Dorin ROTARIU, Adrian POPA II, Valentin Marius LAZĂR, Horia Alexandru CRIȘAN, BOUBACAR Mansaly, Kamil BILIŃSKI, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Ionuț Daniel ȘERBAN si rezervele: Gelu Miodrag VELICI, Ionuț NEDELCEARU, Collins Ngoran Suiru FAI, Darius Grazian BUIA.

In minutul 18, FC Botoșani - Dinamo București, scor 1 - 0, gol din penalty transformat pentru FC Botoșani de István Sándor FÜLÖP
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI (atacant). In minutul 27 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, Dinamo București reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, BOUBACAR Mansaly
In minutul 34, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Marius Marian CROITORU
In minutul 46, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu CODOBAN si intra Cristian DANCI
In minutul 48, schimbare, iese extremă stânga Dorin ROTARIU si intra Collins Ngoran Suiru FAI
In minutul 58, schimbare, iese atacant George CÂRJAN si intra Attila László HADNAGY
In minutul 73, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Aco STOJKOV
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI (atacant). In minutul 78 al partidei dintre FC Botoșani si Dinamo București, scorul devine 1 - 2.
In minutul 83, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Darius Grazian BUIA

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Dinamo București.

1 - 1 27’ Kamil BILIŃSKI
32’ Mansaly BOUBACAR