Arbitru Robert Dumitru
Arbitri asistenţi Alexandru Vodă, Mihai Marica
Arbitru observator Ovidiu Arușoaie
Observator Cristian Ciocoiu

Meciul din data 19.05.2014 dintre echipele FC Vaslui si Astra Giurgiu se disputa in localitatea Vaslui pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Robert Dumitru impreuna cu arbitrii asistenti Alexandru Vodă, Mihai Marica.

FC Vaslui: Andrei Ștefan ENESCU, Alexandru BUZIUC, Daniel Mihai BURCEA, Adrian Neniță, Octavian Dorin ORMENIŞAN, Gigel POPA, Sergiu Cristian POPOVICI, Adrian Marian PĂTULEA, Andrei Susler, Mike TEMWANJERA, Marian Cucchiaroni MIHAIL si rezervele: EPURE, Tăune, ȘOPU.

Astra Giurgiu: Takayuki SETO, Ștefan Adrian POPESCU, Paul PAPP, Andrei Iosif MUREŞAN, Mirko IVANOVSKI, Laurențiu Cătălin IORGA, Alexandru IONIŢĂ II, William Douglas DE AMORIM, Marian CRISTESCU, Dănuț Dumitru COMAN, Denis ALIBEC si rezervele: Alexandru MĂŢEL, George Petruț GAVRILAŞ, Constantin Valentin BUDESCU, Syam Habib BEN YOUSSEF.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Mike TEMWANJERA
In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Denis ALIBEC
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Marian CRISTESCU (mijlocaș central). In minutul 44 al partidei dintre FC Vaslui si Astra Giurgiu, Astra Giurgiu deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș central). In minutul 48 al partidei dintre FC Vaslui si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 2.
In minutul 51, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Vaslui, Andrei Ștefan ENESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Denis ALIBEC (atacant). In minutul 53 al partidei dintre FC Vaslui si Astra Giurgiu, scorul devine 0 - 3.
In minutul 65, schimbare, iese portar Dănuț Dumitru COMAN si intra George Petruț GAVRILAŞ
In minutul 74, schimbare, iese atacant Marian Cucchiaroni MIHAIL si intra ȘOPU
In minutul 79, FC Vaslui - Astra Giurgiu, scorul este 1 - 4. Autogol, inscris de Andrei Iosif MUREŞAN
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș central Gigel POPA si intra EPURE
In minutul 87, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Mirko IVANOVSKI

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa Astra Giurgiu.