Arbitri asistenţi Valentin Avram, Mircea Orbuleţ
Arbitru observator Andrei Chivulete
Observator Adrian Ionescu
Spectatori 3.000

Meciul din data 26.07.2014 dintre echipele Rapid București si Fotbal Club FCSB se disputa in localitatea București pe stadionul Valentin Stănescu. in fata a 3.000 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Valentin Avram, Mircea Orbuleţ.

Rapid București: Marian STOICA, Andrei Simion TÂNC, Dan SĂNDULESCU, Ciprian Silviu SELAGEA, Daniel Gabriel PANCU, Valentin Marian NEGRU, Daniel Cristian LUNG, Alexandru IACOB, Alexandru Cătălin COMAN, Andrei Cosmin CIOLACU, Mircea Alexandru BORNESCU si rezervele: Cătălin Valentin PĂUN, Mădălin Florin MARTIN, Virgil Andrei DRĂGHIA, Florin CĂLIN, Daniel Mihai BURCEA, George-Timotei SĂVEANU, George Roberto Ionel DUMITRU.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Lucian Ionuț FILIP, Claudiu Andrei KESERÜ, Iasmin LATOVLEVICI, Andrei PREPELIȚĂ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Cornel Emilian RÂPĂ, Nicolae Claudiu STANCIU, Łukasz SZUKAŁA, Robert Alexandru VÂLCEANU, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Valentin Alexandru COJOCARU, Răzvan Toni Augustin GRĂDINARU, Gabriel Cristian IANCU, Ionuț NEAGU II, Alin Dorinel TOȘCA, Cristian TĂNASE.

In minutul 22, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Giedrius ARLAUSKIS
GOOOL! Gol marcat pentru Rapid București de Daniel Gabriel PANCU (atacant). In minutul 23 al partidei dintre Rapid București si Fotbal Club FCSB, Rapid București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 25, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Daniel Gabriel PANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 27 al partidei dintre Rapid București si Fotbal Club FCSB, Fotbal Club FCSB reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Valentin Marian NEGRU
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Nicolae Claudiu STANCIU
In minutul 46, schimbare, iese fundaș central Daniel Cristian LUNG si intra Cătălin Valentin PĂUN
In minutul 53, schimbare, iese mijlocaș central Robert Alexandru VÂLCEANU si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 56, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Cristian TĂNASE
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș stânga Alexandru Cătălin COMAN si intra Mădălin Florin MARTIN
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 66 al partidei dintre Rapid București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 2.
In minutul 68, schimbare, iese atacant Claudiu Andrei KESERÜ si intra Gabriel Cristian IANCU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Alexandru Mihăiță CHIPCIU (rezervă). In minutul 72 al partidei dintre Rapid București si Fotbal Club FCSB, scorul devine 1 - 3.
In minutul 73, schimbare, iese mijlocaș dreapta Valentin Marian NEGRU si intra Florin CĂLIN
In minutul 86, cartonas galben primit de jucatorul echipei Rapid București, Andrei Cosmin CIOLACU

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

KESERÜ
22’ Giedrius ARLAUSKIS
1 - 0 Daniel PANCU 23’