Arbitru Sebastian Colțescu
Arbitri asistenţi Mircea Grigoriu, Marius Nicoară
Arbitru observator Adrian Ilyeş
Observator Mircea Călin

Meciul din data 28.07.2014 dintre echipele Dinamo București si Oțelul Galați se disputa in localitatea București pe stadionul Dinamo. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Mircea Grigoriu, Marius Nicoară.

Dinamo București: Collins Ngoran Suiru FAI, Cătălin Ilie SAMOILĂ, Dorin ROTARIU, Adrian POPA II, Constantin GRECU, Valentin Marius LAZĂR, Alexandre Benjamin DURIMEL, ELTON Charles Figueiredo da Silva, BOUBACAR Mansaly, Ștefan Nicolae BĂRBOIANU, Kamil BILIŃSKI si rezervele: Cosmin Gabriel MATEI, Alexandru Traian MARC, Denis Vasile LEMAC, Steliano FILIP, Horia Alexandru CRIȘAN, Ionuț Daniel ȘERBAN.

Oțelul Galați: Alexandru Florian ZAHARIA, Enes ŠIPOVIČ, Alexandru Dionisie VLASIE, Benjamin Chukuka ONWUACHI, Constantin MIŞELĂRICU, Lucian MURGOCI, Vasile GHEORGHE, Marcel AVDIĆ, Samuel COJOC, Cristian CRISTEA, Karol KARLÍK si rezervele: Gabriel ABRAHAM, Serkan ÇIFTÇI, Cosmin Valentin STOIAN, Adrian RUSU II, George Andrei MIRON, Andrei Florin MARUS, Stelian Nicolae CUCU.

GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de ELTON Charles Figueiredo da Silva (mijlocaș central). In minutul 24 al partidei dintre Dinamo București si Oțelul Galați, Dinamo București deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 28, Dinamo București - Oțelul Galați, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI
In minutul 28, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Constantin MIŞELĂRICU
In minutul 32, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Constantin GRECU
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Adrian POPA II
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, ELTON Charles Figueiredo da Silva
GOOOL! Gol marcat pentru Dinamo București de Kamil BILIŃSKI (atacant). In minutul 46 al partidei dintre Dinamo București si Oțelul Galați, scorul devine 3 - 0.
In minutul 55, cartonas galben primit de jucatorul echipei Dinamo București, Kamil BILIŃSKI
In minutul 64, schimbare, iese mijlocaș central ELTON Charles Figueiredo da Silva si intra Cosmin Gabriel MATEI
In minutul 71, schimbare, iese fundaș dreapta Samuel COJOC si intra Andrei Florin MARUS
In minutul 72, schimbare, iese atacant Kamil BILIŃSKI si intra Denis Vasile LEMAC
In minutul 75, schimbare, iese rezervă Serkan ÇIFTÇI si intra Cristian CRISTEA
In minutul 81, schimbare, iese atacant Dorin ROTARIU si intra Steliano FILIP

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 0 pentru echipa Dinamo București.

2 - 0 penalty Kamil BILIŃSKI 28’
28’ Constantin MIȘELĂRICU