Arbitru Adrian Comănescu
Arbitri asistenţi Miclos Nagy, Alexandru Cerei
Arbitru observator Horaţiu Feşnic
Observator Cătălin Popa

Meciul din data 27.07.2014 dintre echipele FC Botoșani si Gaz metan Mediaș se disputa in localitatea Botoșani pe stadionul Municipal. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Comănescu impreuna cu arbitrii asistenti Miclos Nagy, Alexandru Cerei.

FC Botoșani: Sergiu Victor HOMEI, Sergiu Adrian OLTEAN, Michael NGADEU-NGADJUI, Quenten MARTINUS, David Beniamin LAZAR, Sebastian Florin IANC, Attila László HADNAGY, István Sándor FÜLÖP, Marius Marian CROITORU, Florin Dorin ACSINTE, Gabriel Cristian VAŞVARI si rezervele: Răzvan TINCU, Valeriu TIRON, Petre Daniel IVANOVICI, Andrei Alexandru PATACHE, Cristian DANCI, Vasile Marius CURILEAC, Paul Ștefan BATIN.

Gaz metan Mediaș: Cosimo Andrea FIGLIOMENI, Cristian TODEA, Alexandru BUZIUC, Valentin Iulian CREȚU, Loránd Jószef SZILÁGYI, Aymen TAHAR, Răzvan Neculaie PLEȘCA, Sergiu Horațiu MUTH, Ahmed MUJDRAGIĆ, Azdren LLULLAKU, Roberto ROMEO si rezervele: Alexandru TÂRNOVAN, Iulian Lucian CRISTEA, Răzvan George AVRAM, Miloš BUCHTA, Ionuț Arghir BUZEAN, Aliu "Kaby" DJALÓ, Florin Ionuț ILIE.

In minutul 15, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Roberto ROMEO
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Cristian TODEA (mijlocaș central). In minutul 2 al partidei dintre FC Botoșani si Gaz metan Mediaș, Gaz metan Mediaș deschide scorul: 0 - 1.
In minutul 44, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI
In minutul 46, schimbare, iese atacant Attila László HADNAGY si intra Paul Ștefan BATIN
In minutul 54, FC Botoșani - Gaz metan Mediaș, scor 0 - 2, gol din penalty transformat pentru Gaz metan Mediaș de Aymen TAHAR
In minutul 54, jucatorul echipei FC Botoșani, Michael NGADEU-NGADJUI a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Botoșani ramane din minutul 54 in 10 jucatori.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș dreapta Roberto ROMEO si intra Răzvan George AVRAM
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Marius Marian CROITORU si intra Răzvan TINCU
In minutul 65, schimbare, iese atacant Alexandru BUZIUC si intra Alexandru TÂRNOVAN
In minutul 75, schimbare, iese atacant Quenten MARTINUS si intra Petre Daniel IVANOVICI
In minutul 8, cartonas galben primit de jucatorul echipei Gaz metan Mediaș, Cristian TODEA
GOOOL! Gol marcat pentru Gaz metan Mediaș de Cosimo Andrea FIGLIOMENI (atacant). In minutul 88 al partidei dintre FC Botoșani si Gaz metan Mediaș, scorul devine 0 - 3.
In minutul 90, schimbare, iese atacant Cosimo Andrea FIGLIOMENI si intra Iulian Lucian CRISTEA

Meciul s-a incheiat cu scorul 3 - 0 pentru echipa Gaz metan Mediaș.

BUZIUC
15’ Roberto ROMEO
0 - 1 2’ Cristian TODEA
Michael NGADEU 44’
Attila HADNAGY
Paul BATIN
46’
0 - 2 54’ penalty Aymen TAHAR
Michael NGADEU 54’
60’ Roberto ROMEO
Răzvan AVRAM
Marius CROITORU
Răzvan TINCU
63’
65’ Alexandru BUZIUC
Alexandru TÂRNOVAN
Quenten MARTINUS
Petre IVANOVICI
75’
8’ Cristian TODEA
0 - 3 88’ Cosimo FIGLIOMENI
90’ Cosimo FIGLIOMENI