Arbitri asistenţi Miklos Nagy, Adrian Mărginean
Arbitru observator Horaţiu Feşnic
Observator Paul Mincu
Spectatori porţile închise

Meciul din data 02.08.2014 dintre echipele Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova se disputa in localitatea București pe stadionul Steaua. in fata a porţile închise spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Adrian Cojocaru impreuna cu arbitrii asistenti Miklos Nagy, Adrian Mărginean.

Fotbal Club FCSB: Adrian POPA, Fernando Lopes dos Santos VARELA, Łukasz SZUKAŁA, Nicolae Claudiu STANCIU, Cornel Emilian RÂPĂ, Paul Ovidiu PÂRVULESCU, Andrei PREPELIȚĂ, Iasmin LATOVLEVICI, Gabriel Cristian IANCU, Giedrius ARLAUSKIS si rezervele: Robert Alexandru VÂLCEANU, Cristian TĂNASE, Ionuț NEAGU II, Claudiu Andrei KESERÜ, Valentin Alexandru COJOCARU, Alexandru Mihăiță CHIPCIU, Alexandru Cătălin ALDEA.

CS Universitatea Craiova: MADSON Henrique Nascimento Santos, Nuno Miguel Monteiro ROCHA, Sebastian Zoltán ACHIM, Bogdan Ilie VĂTĂJELU, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça, Cosmin Valentin FRĂSINESCU, Costin Romeo CURELEA, Viorel FERFELEA, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ, Nicuşor Silviu BANCU, Bojan BRAĆ si rezervele: Cătălin George STRATON, Gabriel Cristian VELCOVICI, Sergiu Alexandru NEACŞA, Andrei Virgil IVAN, Andrei Mihai HERGHELIGIU, Ovidiu Liviu DĂNĂNAE, Stephane ACKA.

In minutul 40, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Nicuşor Silviu BANCU
In minutul 45, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Cornel Emilian RÂPĂ
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Adrian POPA (mijlocaș dreapta). In minutul 5 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, Fotbal Club FCSB deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 60, schimbare, iese mijlocaș stânga Nicuşor Silviu BANCU si intra Sergiu Alexandru NEACŞA
In minutul 63, schimbare, iese mijlocaș stânga Paul Ovidiu PÂRVULESCU si intra Cristian TĂNASE
In minutul 69, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nicolae Claudiu STANCIU si intra Alexandru Mihăiță CHIPCIU
In minutul 70, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Andrei PREPELIȚĂ
In minutul 73, schimbare, iese atacant Gabriel Cristian IANCU si intra Claudiu Andrei KESERÜ
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, KAY Carlos Daniel Silveira da Graça
In minutul 79, cartonas galben primit de jucatorul echipei CS Universitatea Craiova, Alexandru Mihail BĂLUŢĂ
In minutul 80, cartonas galben primit de jucatorul echipei Fotbal Club FCSB, Giedrius ARLAUSKIS
In minutul 82, schimbare, iese mijlocaș defensiv Nuno Miguel Monteiro ROCHA si intra Andrei Virgil IVAN
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș dreapta Alexandru Mihail BĂLUŢĂ si intra Andrei Mihai HERGHELIGIU
GOOOL! Gol marcat pentru Fotbal Club FCSB de Fernando Lopes dos Santos VARELA (fundaș central). In minutul 90+3 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 0.
GOOOL! Gol marcat pentru CS Universitatea Craiova de Andrei Virgil IVAN (rezervă). In minutul 90+5 al partidei dintre Fotbal Club FCSB si CS Universitatea Craiova, scorul devine 2 - 1.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Fotbal Club FCSB.

CURELEA
40’ Nicuşor BANCU
Cornel RÂPĂ 45’
1 - 0 Adrian POPA 5’
60’ Nicuşor BANCU
Sergiu NEACȘA
Paul PÂRVULESCU
TĂNASE Cristian
63’
Nicușor STANCIU
Alexandru CHIPCIU
69’
Andrei PREPELIȚĂ 70’
Gabriel Cristian IANCU
Claudiu KESERÜ
73’
77’ Silveira KAY
79’ Alexandru BĂLUȚĂ
Giedrius ARLAUSKIS 80’
82’ NUNO ROCHA
Andrei IVAN
84’ Alexandru BĂLUȚĂ