Arbitri asistenţi Florin Păunescu, Marius Marchidanu
Arbitru observator Iulian Dima
Observator Marcel Vasile
Spectatori 1.500

Meciul din data 01.08.2014 dintre echipele Ceahlăul Piatra-Neamț si ASA Târgu-Mureș se disputa in localitatea Piatra-Neamţ pe stadionul Ceahlăul. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Sebastian Colțescu impreuna cu arbitrii asistenti Florin Păunescu, Marius Marchidanu.

Ceahlăul Piatra-Neamț: Alexandru ICHIM, Andrei Florin ȚEPEȘ-Bobu, Marius Gheorghe ONCIU, Doru POPADIUC, Andrei Ovidiu MARC, Bojan JOVIĆ, Andrei Ioan DUMITRAȘ, George CÂRJAN, Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ, Lucian Cristian CAZAN, Vlad Alexandru ACHIM si rezervele: Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU, Vaidas SLAVICKAS, Andrei Vlăduț PAVEL, Alexandru MARGINĂ, Oleg CLONIN, Nicolae CALANCEA, Sorin Mădălin TĂBĂCARIU.

ASA Târgu-Mureș: Javier VELAYOS Rodríguez, Claudiu Dorian VOICULEŢ, László SEPSI, Eduard Cornel STĂNCIOIU, Ousmane N'DOYE, Gabriel Stelian MUREŞAN, Adrian Ioan HORA, HENRIQUE De Jesus Bernardo, Ionuț BALAUR, Florin BEJAN, Claudiu Vasile BUMBA si rezervele: Dănuț Costinel Ionuț GUGU, AMAURI Morais Pereira, Nicolás Martín GOROBSOV, János József SZÉKELY, Dorin Ioan GOGA, Patrice Emery Fongang FEUSSI, Ciprian Marius BOTOŞER.

GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș central). In minutul 23 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si ASA Târgu-Mureș, ASA Târgu-Mureș deschide scorul: 0 - 1.
GOOOL! Gol marcat pentru Ceahlăul Piatra-Neamț de George CÂRJAN (atacant). In minutul 24 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si ASA Târgu-Mureș, Ceahlăul Piatra-Neamț reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 26, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Gabriel Stelian MUREŞAN
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Ousmane N'DOYE (mijlocaș central). In minutul 45 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 2.
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de HENRIQUE De Jesus Bernardo (extremă dreapta). In minutul 55 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 3.
In minutul 57, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Ceahlăul Piatra-Neamț, George CÂRJAN. Ceahlăul Piatra-Neamț va trebui sa trebui sa joace restul de 33 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 60, schimbare, iese fundaș central Florin BEJAN si intra Dănuț Costinel Ionuț GUGU
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș defensiv Marius Gheorghe ONCIU si intra Andrei Vlăduț PAVEL
In minutul 65, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Javier VELAYOS Rodríguez
In minutul 7, cartonas galben primit de jucatorul echipei ASA Târgu-Mureș, Ionuț BALAUR
In minutul 70, schimbare, iese mijlocaș stânga Doru POPADIUC si intra Alexandru MARGINĂ
In minutul 75, schimbare, iese mijlocaș central Gabriel Stelian MUREŞAN si intra Nicolás Martín GOROBSOV
In minutul 81, schimbare, iese mijlocaș dreapta Sebastian Gabriel CHITOȘCĂ si intra Cătălin Andrei ȘTEFĂNESCU
GOOOL! Gol marcat pentru ASA Târgu-Mureș de Adrian Ioan HORA (extremă stânga). In minutul 84 al partidei dintre Ceahlăul Piatra-Neamț si ASA Târgu-Mureș, scorul devine 1 - 4.
In minutul 84, schimbare, iese mijlocaș central Claudiu Dorian VOICULEŢ si intra Dorin Ioan GOGA

Meciul s-a incheiat cu scorul 4 - 1 pentru echipa ASA Târgu-Mureș.

1 - 1 George CÂRJAN 24’
26’ Gabriel MUREȘAN
1 - 2 45’ Ousmane N'DOYE
1 - 3 55’ Bernardo HENRIQUE
George CÂRJAN 57’
60’ Florin BEJAN
Costinel GUGU
Marius ONCIU
Andrei PAVEL
62’
65’ Javier VELAYOS
7’ Ionuț BALAUR
Doru POPADIUC
Alexandru MARGINĂ
70’
75’ Gabriel MUREȘAN
Nicolás GOROBSOV
Sebastian CHITOȘCĂ
Cătălin ȘTEFĂNESCU
81’
1 - 4 84’ Adrian HORA
84’ Claudiu VOICULEŢ