Arbitri asistenţi Vladimir Urzică, Mircea Grigoriu
Arbitru observator Dragoș Istrate
Observator Constantin Statescu
Spectatori 2.500

Meciul din data 03.08.2014 dintre echipele Astra Giurgiu si FC Brașov se disputa in localitatea Giurgiu pe stadionul Marin Anastasovici. in fata a 2.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Marcel Bîrsan impreuna cu arbitrii asistenti Vladimir Urzică, Mircea Grigoriu.

Astra Giurgiu: Constantin Valentin BUDESCU, Valerică Marius GĂMAN, Kehinde Abdul FATAI Feyi, Gabriel Nicolae ENACHE, William Douglas DE AMORIM, Vincent Fabien LABAN Bounayre, Takayuki SETO, Laurențiu Daniel RUS, Silviu LUNG JR., Cristian Daniel OROŞ, Júnior Iraneuton Souza Moraes MORAIS si rezervele: Alexandru IONIŢĂ II, Marian CRISTESCU, Dănuț Dumitru COMAN, Sadat BUKARI, Syam Habib BEN YOUSSEF, Vasileios PLIATSIKAS, Seidu YAHAYA.

FC Brașov: Mislav LEKO, Cătălin Constantin MUNTEANU, Diogo de Almeida SANTOS, Sérgio Fernando da Silva Rodrigues "SERGINHO", Bogdan Adrian STRĂUȚ, Alexandru Ion VAGNER, Ricardo Jorge Tavares MACHADO, Ștefan Costel GRIGORIE, Florin IACOB, Marian Constantin CONSTANTINESCU, Andrei CRISTEA si rezervele: Daniel MUTU, Horia POPA, Rareș ENCEANU, Mugurel Mihai BUGA, Daniel Ionuț BARNA, Adnan AGANOVIĆ.

GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Takayuki SETO (mijlocaș defensiv). In minutul 33 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Brașov, Astra Giurgiu deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 41, cartonas galben primit de jucatorul echipei Astra Giurgiu, Kehinde Abdul FATAI Feyi
In minutul 42, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Alexandru Ion VAGNER
In minutul 45+1, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Diogo de Almeida SANTOS
In minutul 55, schimbare, iese atacant Marian Constantin CONSTANTINESCU si intra Mugurel Mihai BUGA
In minutul 62, schimbare, iese mijlocaș central Constantin Valentin BUDESCU si intra Sadat BUKARI
In minutul 67, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Florin IACOB
In minutul 68, cartonas galben primit de jucatorul echipei FC Brașov, Cătălin Constantin MUNTEANU
In minutul 69, Astra Giurgiu - FC Brașov, scor 2 - 0, gol din penalty transformat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Valerică Marius GĂMAN (fundaș central). In minutul 71 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Brașov, scorul devine 3 - 0.
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș stânga William Douglas DE AMORIM si intra Alexandru IONIŢĂ II
In minutul 72, schimbare, iese mijlocaș defensiv Diogo de Almeida SANTOS si intra Adnan AGANOVIĆ
In minutul 77, schimbare, iese atacant Kehinde Abdul FATAI Feyi si intra Marian CRISTESCU
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Gabriel Nicolae ENACHE (mijlocaș dreapta). In minutul 86 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Brașov, scorul devine 4 - 0.
In minutul 89, jucatorul echipei FC Brașov, Alexandru Ion VAGNER a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. FC Brașov ramane din minutul 89 in 10 jucatori.
GOOOL! Gol marcat pentru Astra Giurgiu de Sadat BUKARI (rezervă). In minutul 90+1 al partidei dintre Astra Giurgiu si FC Brașov, scorul devine 5 - 0.

Meciul s-a incheiat cu scorul 5 - 0 pentru echipa Astra Giurgiu.

Kehinde FATAI 41’
42’ Alexandru VAGNER
45+1’ Diogo SANTOS
55’ Marian CONSTANTINESCU
Mugurel BUGA
Constantin BUDESCU
Sadat BUKARI
62’
67’ Florin IACOB
68’ Cătălin MUNTEANU
2 - 0 penalty Valerică GĂMAN 69’
3 - 0 Valerică GĂMAN 71’
William DE AMORIM
Alexandru IONIȚĂ II
72’
72’ Diogo SANTOS
Adnan AGANOVIĆ
Kehinde FATAI
Marian CRISTESCU
77’
4 - 0 Gabriel ENACHE 86’
89’ Alexandru VAGNER
5 - 0 Sadat BUKARI 90+1’