Arbitri asistenţi Aurel Oniţa, Octavian Şovre
Arbitru observator Cristina Dociorman
Observator Cătălin Cursaru
Spectatori 1.500

Meciul din data 02.08.2014 dintre echipele Oțelul Galați si Concordia Chiajna se disputa in localitatea Galați pe stadionul Oțelul. in fata a 1.500 spectatori. Arbitrii intalnirii sunt: arbitrul de centru Alexandru Tudor impreuna cu arbitrii asistenti Aurel Oniţa, Octavian Şovre.

Oțelul Galați: Constantin MIŞELĂRICU, Daniel POPESCU, Alexandru TUDORIE, Alexandru Florian ZAHARIA, Lucian MURGOCI, Vasile GHEORGHE, Karol KARLÍK, Samuel COJOC, Marcel AVDIĆ, Gabriel ABRAHAM, Enes ŠIPOVIČ si rezervele: Alexandru Dionisie VLASIE, Ivan PECHA, George Andrei MIRON, Andrei Florin MARUS, Stelian Nicolae CUCU, Cristian CRISTEA, Serkan ÇIFTÇI.

Concordia Chiajna: Fernando Henrique BOLDRIN, Tiberiu Andrei SEREDIUC, Filip TIMOV, Stevan RELJIĆ, OLBERDAM de Oliveira Serra, Florin MATACHE, Vasile MAFTEI, Aleksandar Antoniev DYULGHEROV, Liviu Dorin BĂJENARU, Bogdan Nicolae BUCURICĂ, Matej BAGARIĆ, Mihai DINA si rezervele: Victor Teodor RÂMNICEANU, Florin Flavius PURECE, Neluț Stelian ROȘU, Hristijan DRAGARSKI, Daniel Constantin FLOREA, Mario BRLEČIĆ.

In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, OLBERDAM de Oliveira Serra
In minutul 38, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Karol KARLÍK
In minutul 45, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Gabriel ABRAHAM. Oțelul Galați va trebui sa trebui sa joace restul de 45 de minute, si eventualele minute de prelungire, in 10 jucatori.
In minutul 45+1, schimbare, iese mijlocaș central Marcel AVDIĆ si intra Alexandru Dionisie VLASIE
In minutul 46, schimbare, iese extremă dreapta Filip TIMOV si intra Daniel Constantin FLOREA
In minutul 47, schimbare, iese mijlocaș defensiv Vasile GHEORGHE si intra Andrei Florin MARUS
In minutul 47, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Lucian MURGOCI
GOOOL! Gol marcat pentru Oțelul Galați de Alexandru TUDORIE (atacant). In minutul 54 al partidei dintre Oțelul Galați si Concordia Chiajna, Oțelul Galați deschide scorul: 1 - 0.
In minutul 59, schimbare, iese mijlocaș central OLBERDAM de Oliveira Serra si intra Neluț Stelian ROȘU
In minutul 63, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Liviu Dorin BĂJENARU
In minutul 64, schimbare, iese fundaș stânga Lucian MURGOCI si intra Serkan ÇIFTÇI
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Florin Flavius PURECE (rezervă). In minutul 68 al partidei dintre Oțelul Galați si Concordia Chiajna, Concordia Chiajna reuseste egalarea, scorul devine 1 - 1.
In minutul 74, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Alexandru Florian ZAHARIA
In minutul 76, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Neluț Stelian ROȘU
In minutul 77, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Andrei Florin MARUS
In minutul 81, cartonas galben primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Samuel COJOC
GOOOL! Gol marcat pentru Concordia Chiajna de Florin Flavius PURECE (rezervă). In minutul 85 al partidei dintre Oțelul Galați si Concordia Chiajna, scorul devine 1 - 2.
In minutul 88, jucatorul echipei Oțelul Galați, Karol KARLÍK a primit al doilea cartonas galben si este eliminat de pe teren. Oțelul Galați ramane din minutul 88 in 9 jucatori.
In minutul 89, cartonas galben primit de jucatorul echipei Concordia Chiajna, Florin Flavius PURECE
In minutul 90+5, eliminare, cartonas rosu primit de jucatorul echipei Oțelul Galați, Samuel COJOC. Oțelul Galați va trebui sa trebui sa joace minutele ramase de jucat din aceasta partida in 8 jucatori.

Meciul s-a incheiat cu scorul 2 - 1 pentru echipa Concordia Chiajna.